RockShock

Internetový rockový magazin

­Bluesrocková sesterská senzace Larkin Poe chystá na 31. října ve Foru Karlín svůj největší český koncert

Text: Arts Marketing

Americká kapela LARKIN POE neboli sestry Rebecca a Megan Lovellovy. Jejich strhující a divoké koncerty na pomezí jižanského blues, roots rocku a americany s výraznými kytarovými riffy na elektrickou a slide kytaru si získávají po celém světě i u nás stále více fanoušků a nadšených obdivovatelů. Svědčí o tom také to, že po dvou loňských vyprodaných pražských koncertech a skvěle přijatém vystoupení na Colours Of Ostrava 2022 přijedou Larkin Poe na svůj největší tuzemský koncert – 31. října do pražského Fora Karlín. Zahrají tu v rámci turné k novému albu nazvanému Blood Harmony. Larkin Poe do Prahy přivezou jako svého předskokana kanadskou rockovou kapelu THE SHEEPDOGS.

První domácí vystoupení sesterské formace bylo v roce 2019 naplánováno do pražského klubu Jazz Dock, ale již tehdy bylo pro velký zájem přesunuto do Paláce Akropolis. Jejich oblibu nezastavila ani pandemie koronaviru, o čemž svědčí loňský vyprodaný Lucerna Music Bar a koncert na druhé největší scéně festivalu Colours Of Ostrava.

Na svém zatím posledním albu Blood Harmony, které vyšlo loni 11. listopadu, zvou Larkin Poe posluchače do prostředí, které znají obě sestry velmi zblízka – do světa jižanského rocku. Zároveň ale do něj vnášejí novou muzikantskou energii a podněty. „Máme moc pěkné vzpomínky na své mládí – na jižanskou přívětivost a pohostinnost. Jde o velmi laskavou a všeobjímající energii,“ říká Rebecca, zpěvačka a textařka Larkin Poe, které pocházejí ze severní Georgie. „Snažíme se v naší hudbě sdílet stejný pocit – že máme otevřené dveře pro všechny a zveme je na sladký čaj,“ dodává.

Na rozdíl od dřívějších alb se na produkci Blood Harmony podílel texaský hudebník Tyler Bryant (rovněž Rebeččin manžel). „V minulosti jsme záměrně spoléhaly samy na sebe. Nyní jsme ale cítily, že je správné proces vzniku otevřít někomu zvenčí, ale zároveň vše zachovat v rámci rodiny,“ vysvětluje Rebecca. Na desku obě sestry přizvaly dlouholeté členy své koncertní kapely včetně bubeníka Kevina McGowana a baskytaristy Tarka Laymana. Album Larkin Poe nahrály v domácím studiu Rebeky a Tylera. Výsledkem je nahrávka, která přenáší syrovou energii z živých koncertů. „Strávily jsme pouze my dvě spoustu času před samotným nahráváním dolaďováním všech detailů. Chtěly jsme prostě přijít do studia a zaznamenat písně v co nejživější a nejsyrovější formě,“ uzavírá Megan.

Larkin Poe založily Rebecca a Megan v roce 2010 po rozpuštění předchozí ‘rodinné‘ skupiny Lovell Sisters, kterou měly spolu se svojí starší sestrou Jessicou. Dodneška vydaly sedm studiových desek. V roce 2018 byly nominovány na Grammy za Venom & Faith v kategorii ‘Nejlepší současné bluesové album‘. Jejich obdivovateli se stali například Elvis Costello, Bob Seger nebo T Bone Burnett. Larkin Poe bylo jméno jejich prapraprapradědečka, který byl příbuzný s Edgarem Allanem Poem.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketmaster. Počet nejlepších vstupenek před pódium je omezen. Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music. Více informací na www.livermusic.cz.

Videa:
www.youtube.com/watch?v=qPrIJQnoXTc
www.youtube.com/watch?v=feAmhGyaY8o
www.youtube.com/watch?v=GExdFnISPiQ
www.youtube.com/watch?v=aOtK_3TacEc

Související odkazy:
www.larkinpoe.com
www.facebook.com/larkinpoe
www.twitter.com/LarkinPoe
www.instagram.com/larkinpoe


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1096

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *