RockShock

Internetový rockový magazin

Gothicrockoví upíři The 69 Eyes v neděli v Praze

Text: Obscure Promotion

Helsinští gothicrockoví upíři THE 69 EYES vyrážejí na evropské turné a přijedou i do pražské krypty Rock Café. Kromě klasických skladeb se můžete těšit i na krvavou hostinu nových písní z jejich očekávaného nového alba, které vychází teď na jaře.

The 69 Eyes jsou gothicrock/metalová kapela z Finska, která vznikla v roce 1989. S jejich přístupem je to sice punk stylu Billyho Idola, ale zvuk má několik rovin. Je nablýskaný, ale má sílu. Písně jsou hitovky, ale nepostrádají atmosféru. I když mezi vlivy můžeme zařadit Motörhead nebo The Stooges, zásadní je v jejich gotickém rocku čerpajícím ze Sisters Of Mercy, Mission nebo Cult (všechny tři kapely s předponou The) vliv glam metalu, tedy kapel jako Mötley Crüe nebo Hanoi Rocks, electroindustriální scény, kde se potkávají s kapelami jako Wednesday 13, a stylistiky filmů jako Vrána, Ztracení chlapci či Matrix.

Jejich temný gothic/rock‘n’roll tak obléká nejen vše černé, ale rovněž veškeré odstíny šedi, kterých v Helsinkách znají více než šedesát devět, neb od komerčního průlomu The 69 Eyes, jedenáct let od jejich vzniku, se všechna jejich alba dostala ke zlatému ocenění a vedení v domácích hitparádách.

V roli předkapely se ukážou hororoví MISTER MISERY – úspěšný moderně metalový kvartet ze Stockholmu, jehož energie, hymnické refrény, heavy melodie a teatrální vystupování k ‘Helsinki Vampires‘ padne jak mrtvola do rakve.

Program akce:
19.00 – otevření klubu
20.15–21.00 – Mister Misery
21.30–22.45 – The 69 Eyes

19. 3. 2023 – Praha, Rock Café
FB událost – www.facebook.com/events/656213879578524
e-Ticket – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/544

Předprodej vstupenek končí o půlnoci před koncertem a běží i v sítích Ticketmaster a GoOut, poté budou k zakoupení už pouze na místě.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 690

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *