RockShock

Internetový rockový magazin

Vychází 5. číslo Telepatie, hudebního magazínu z podsvětí

Text: František ‘Berry‘ Březina

V pravidelné roční periodicitě vyšlo nové číslo Telepatie. Jako již tradičně je obsah naplněný převážně (ale nejen) rozhovory s osobnostmi a kapelami napříč žánry od extrémního hardcoru a metalu přes punk až po experimentální záležitosti. To vše na 148 stranách.

Telepatii otevírá rozsáhlý rozhovor s Martinem Čechem, jehož vydavatelství Epidemie Records letos slaví 30 let existence. Svou diskografii komentuje MONIKA NAČEVA, své kapely, aktivity atd. představují PAVEL FRIML (PHR Records), MIZZY (Můra, Voluptas, Brauncholda), OPAT (Mallephyr, Stíny plamenů…), ŠAKAL (Rabies, Noise Master), MALIK ÇAMLICA (Hyperdontia, Septage), ANNAMARIE KOUNICOVÁ (Terminator X, Sølitär), JAROSLAV ŠUMBERA (Mindthorn), ŽAKYN (Thrash Nightmare crew), LENNART HAMMERER (pořadatel festivalu Trveheim) a spisovatel JIŘÍ BŘEZINA. Nejen o silných deskách, které loni vydali, vyprávějí MISS MARPLE a FAÜST. Do svého světa dávají nahlédnout VYŠEHRAD a brazilští DEAFKIDS.

Jako vždy nechybí ani tour reporty. V prvním z nich přibližuje Petr z LYSSY koncerty, na kterých jeho kapela zahrála po boku legendárních GNU a WOLLONGONG. SKOŘÍ (Exorcizphobia) popisuje podzimní tour po Evropě, aby trojici reportů uzavřel HNISATEL ze Sněti, který povyprávěl o výletu do Mexika.

Obsah doplňují dvě ankety. První z nich se věnuje labelům, které vydávají magnetofonové kazety, zatímco druhá se zabývá tématem, nakolik má chování muzikantů vliv na vnímání jejich tvorby.

Související odkazy:
www.madmusick.cz
www.madmusick.cz/online_store


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 703

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *