RockShock

Internetový rockový magazin

ETEF 2023 (21.–22. 7. 2023) oznamuje Cryptosis, Bohemyst a Sukkhu

Text: Johan

Zdravíme všechny fanoušky UG metalu! Doufáme, že se, stejně jako my, všichni těšíte na osmý ročník ETEF – Enter The Eternal Fire festivalu. Ten se uskuteční 21.–22. 7. 2023 ve Volyni v areálu koupaliště v jižních Čechách. Naváže na předchozí ročníky z let 2015–2020 a 2022.

Po dříve oznámených skupinách INCANTANTION, DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT, CRAFT, ISOLE, SARMAT, MOROST, PANYCHIDA, A THOUSAND SUFFERINGS, INGROWING, LAHAR, FAÜST a TORTHARRY představujeme další tři.

CRYPTOSIS
Jak běh času do začátku letošního ETEF nabírá na rychlosti a hrozí, že nás všechny rozdrtí, je čas uvolnit místo progresivní thrashmetalové erupci jménem Cryptosis z Nizozemska. Dříve známé po celém evropském metalovém undergroundu jako old school thrash banda Distillator. Smrtící zvuk je směs všeho od Rush po Dimmu Borgir. Je to progresivní, symfonické, je to smrt, thrash, stará škola i moderna. Evoluce je nezbytná pro přežití. Ve stále se měnícím světě těžké hudby je to nepopiratelná realita. Cryptosis je to, co se stane, když se kovu dovolí vyvíjet, expandovat a dýchat. Avšak pořád je to zabijácký thrash metal.

BOHEMYST
Umrlčí prkna, kosti, temnota, nekromantika, čerň a smrt – black, death, doom metal okořeněný samply, umocněný geniálně svojským zpěvem v českém jazyce. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat domovský band Bohemyst. Jasně, prvotní album už je nějaký ten čas venku, ve studiu Hellsound se ale již rodí následovník debutové desky. Nové album bude koncepční dílo v duchu pravého nefalšovaného bohemian dark metalu. A jistě se pár písní dočkáme naživo na letošním ETEF. Jako v minulosti platilo spojení Avenger = Open Hell fest, tak již nějaký ten pátek je to asociace Bohemyst = Enter The Eternal Fire fest.

SUKKHU
Multiverze uměleckých forem soustředěných kolem frontwoman blackmetalové kapely Sukkhu na letošním ETEF. Nová kapela, za kterou však stojí zkušení blackmetalisté, rozrazila s debutovým albem Labyrinths (2021) brány světa extrémního metalu. No, a je o ně zájem. Takže je celkem logické, že Sukkhu naživo přivítáme i u nás. Hraní i život je baví, takže nám jistě zahrají i něco z připravovaného nového EP alba.

Vstupenky:
Aktuálně jsou vstupenky v prodeji za 1300 Kč
Objednávky vstupenek – www.etef.cz/vstupenky.html

Kapely:
Incantation (death metal, USA)
Darkened Nocturn Slaughtercult (black metal, Německo)
Craft (black metal, Švédsko)
Isole (epic doom metal, Švédsko)
Cryptosis (thrash metal, Nizozemsko)
Sarmat (death/black metal, Polsko)
Morost (progressive death metal, Slovinsko)
Bohemyst (bohemian dark metal, Česko)
Panychida (blackened heavy metal, Česko)
A Thousand Sufferings (atmo black doom metal, Belgie)
Ingrowing (death metal / grindcore, Česko)
Lahar (thrash metal, Česko)
Faüst (thrash metal, Česko)
Tortharry (death metal, Česko)
Sukkhu (black metal, Česko)

Další potvrzené kapely budou postupně zveřejňovány na FB a webu akce, sledujte tedy naše informační kanály pro nejčerstvější informace!

ETEF = (old school metal + přívětivé prostředí prvorepublikového koupaliště + rodinná přátelská atmosféra + levné občerstvení + stanování zdarma přímo v areálu + parkování zdarma max. pět minut pěšky) = zábava pro metalové tradicionalisty!

Související odkazy:
www.facebook.com/eteffest
www.etef.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 962

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *