RockShock

Internetový rockový magazin

Adventní kalendář Rock For People odhalil čtvrtého headlinera, je jím Machine Gun Kelly

Text: Anna Vašátková

Mikulášská nadílka festivalu Rock For People letos přinesla posledního z headlinerů – fenomén s názvem MACHINE GUN KELLY. Americký muzikant, vlastním jménem Colson Baker, doplnil čtveřici hlavních hvězd MUSE, SLIPKNOT a THE 1975, kteří v létě 8. až 11. června zahrají na 27. ročníku jednoho z největších tuzemských festivalů.

„Podařilo se nám splatit dluh u našich fanoušků z covidového roku 2020, kdy jsme měli Machine Gun Kellyho v line-upu, ale nepodařilo se ho přesunout na letošní ročník jako většinu interpretů,“ komentuje oznámení posledního headlinera ředitel festivalu Michal Thomes, a dodává: „Za ty dva roky tento umělec raketově vyrostl, a proto si u nás vysloužil pozici headlinera a prime time pátečního dne.“

Kalendář odstartoval velkým úspěchem, kdy první okénko skrývalo kanadskou pop-punkovou legendu SIMPLE PLAN, jejíž hity jako Welcome To My Life nebo Perfect mají všichni vryty pod kůží. Ze současné edice čtyřdenních vstupenek největšího ročníku v historii festivalu zbývá posledních 20 %. S oznámením čtvrtého headlinera byl spuštěn prodej jednodenních vstupenek. Pořadatelé nabízejí poprvé v historii také možnost rozložení nákupu vstupenek na tři splátky bez navýšení s partnerem Twisto – Nákup na třetiny.

Adventní kalendář Rock For People je již několik let oblíbenou součástí vánočních svátků všech hudebních fanoušků, kteří si po půlnoci mohou na webových stránkách festivalu otevřít okénko s nově oznámenou kapelou. Každé odpoledne je pak vždy na sociálních sítích zveřejněna hádanka, která prověří jejich představivost a znalosti. Po již zmíněných Simple Plan odhalila okénka kalendáře popovou provokatérku ASHNIKKO, amerického pop-punkera MOD SUNA a australské metalcorové POLARIS. Vzhledem k situaci, kdy se line-up festivalu každým dnem rozrůstá, se vyplatí být v obraze a sledovat RFP sociální sítě.

Historický 27. ročník Rock For People s nejdražším line-upem opět nabídne světové show na jednom z největších evropských pódií, tzv. ‘Fat Lady‘ z Německa. První festivalový večer zde vystoupí králové metalu Slipknot se svou novou deskou The End, So Far, páteční hlavní show zajistí Machine Gun Kelly, sobotní noc bude patřit britské kytarové senzaci The 1975 a monstrózní pódiovou show v rámci turné k jejich devátému studiovému albu Will Of The People uzavřou 27. ročník festivalu čerství držitelé MTV Europe Music Award Muse.

Rock For People se uskuteční v hradeckém Parku 360, který má festival ve své dlouhodobé správě. Areál má v plánu být do roku 2030 energeticky soběstačný. Festival je průkopníkem v oblasti ekologie a společenské odpovědnosti. Klade důraz na obnovitelné zdroje – využívá stage poháněné vodíkem (v roce 2021 česká premiéra), solárními panely a větrem. Na festivalu se měří uhlíková stopa a třídí 17 druhů odpadů. Festival je bezbariérový a bariéry boří i mezi generacemi, kdy na vybraný koncert legendy české hudební scény vždy uvítá stovku hradeckých seniorů.

Jako subheadlineři se na festivalu dále představí britští metalcoroví ARCHITECTS, kanadští punkrockeři BILLY TALENT a američtí rap/rockoví HOLLYWOOD UNDEAD. Dále na pódiích Rock For People v červnu vystoupí kapely I PEVAIL, LORNA SHORE, NOTHING BUT THIEVES, PALEDUSK, SET IT OFF, SLEEP TOKEN, THE AMAZONS a WHILE SHE SLEEPS. Česko-slovenskou scénu na festivalu prozatím zastupují slovenští rockeři FROM OUR HANDS, nepředvídatelní bouřliváci HENTAI CORPORATION, fanouškům RFP dobře známí I LOVE YOU HONEY BUNNY a tvrdší žánry zastupující SEVERALS a exkluzivní comebackový koncert post-hardcorových SHOGUN TOKUGAWA.

Celofestivalové vstupenky jsou v prodeji v aktuální edici za 3490 Kč na GoOut.net. V prodeji jsou již i speciální vstupenky (juniorské, seniorské a VZP) kempy a ostatní druhy ubytování i parking.

Související odkazy:
www.rockforpeople.cz
www.facebook.com/rockforpeople.czechrepublic
www.twitter.com/rockforpeople
www.instagram.com/rockforpeople


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 760

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *