RockShock

Internetový rockový magazin

Éterická Aurora a elektroničtí Moderat zazáří na Metronome 2023

Text: Zuzana Kantorová

Norská bohyně Aurora a němečtí kultovní elektronici MODERAT jsou další senzací nového ročníku Metronome Prague, který se uskuteční 22.–25. 6. 2023 na pražském Výstavišti, a připojují se k francouzským M83 a britským WHITE LIES a EDITORS. Vánoční limitovaná edice 3000 vstupenek za zvýhodněnou cenu je k dostání na www.metronome.cz a rychle ubývá.

AURORA, celým jménem Aurora Aksnes, se narodila 15. června 1996 v norském Stavangeru. Svou první skladbu Puppet vydala v roce 2012, následovaly písně Awakening a Under Stars. První větší ohlas přišel v roce 2015 se skladbou Runaway. Přelomový byl následující rok 2016, kdy vyšlo úspěšné debutové album All My Demons Greeting Me As A Friend a Auroře získalo pověst jedné z nejslibnějších evropských umělkyň. V roce 2018 následovalo EP Infections Of A Different Kind, na které navázalo album A Different Kind Of Human. Zatím poslední deska The Gods We Can Touch vyšla v lednu 2022.

Aurora má na kontě i další významné úspěchy. Svůj jedinečný hlas propůjčila například severnímu větru v písni Into The Unknown z disneyovky Ledové království 2 (Frozen 2), kterou si naživo zazpívala s Idinou Menzel na předávání Oscarů. Napsala ústřední píseň pro film Tajemná zahrada s Colinem Firthem a Julií Walters. Známá je také její spolupráce s The Chemical Brothers. Nenechte si ujít vystoupení této křehké severské bohyně na Metronome Prague 2023, které se nepochybně zařadí mezi vrcholné zážitky.

Moderat jsou ultimátní elektronická superskupina z Berlína, která během posledních dvou dekád definovala zvuk minimalistického techna a proslavila ho po celém světě. Formace vznikla spojením dvou ikon německé elektronické scény – Modeselektor, v němž se sešli Sebastian Szarya s Gernotem Bronsertem, a projektu Apparat, za kterým stojí Sascha Ring.

Aktéři budoucích Moderat se poprvé potkali v roce 2003 a už tehdy vyšly jejich první skladby na EP Auf Kosten der Gesundheit (Na úkor zdraví), které nastínily směr, jakým se formace bude ubírat. Své debutové album s průlomovým singlem A New Error (Nová chyba) vydali v roce 2009. Druhé album s lakonickým názvem II vyšlo v roce 2013, třetí III je z roku 2016 a zatím poslední deska MORE D4TA spatřila světlo světa v květnu 2022. 

Živé koncerty Moderat jsou úžasnou kombinací techna, minimalistických elektronických žánrů a dech beroucích vizualizací, nad kterými levituje čistý vokál Saschi Ringa. Nejinak tomu bude i na Metronome Prague 2023.

„Jsme rádi, že ročník 2023 už připravujeme zase s řádným předstihem tak, jako tomu bylo i dříve. Divákům uděláme radost celou řadou koncertů hudebních hvězd, některých kultovních, některých nových. Chystáme i tuzemské hudební speciály, které se staly již nedílnou součástí hudebního programu Metronome. Taky nám dělají radost diváci, kteří si opět začali kupovat vstupenky s předstihem. Aktuální vánoční edice 3000 kusů zvýhodněných vstupenek dochází již nyní. Garantuji, že se všem příští rok v červnu odvděčíme parádním programem a kvalitním servisem, který k tomu patří,“ říká organizátor David Gaydečka.

Metronome Prague 2023 pokračuje v plné síle a s odhodláním potvrdit své postavení nejvýznamnější hudební a umělecké události v Praze, a to za pomoci 8 samostatných scén s více než 50 hudebními projekty čítajícími přes 300 umělců, kteří na nich vystoupí. V žánrově bohatém hudebním programu plném zvučných jmen světové i tuzemské provenience si každý návštěvník bez rozdílu věku najde to své.

Již pošesté se bude Metronome Prague konat v areálu Výstaviště Praha, tedy přímo v centru hlavního města. A to je u akce takové velikosti opravdu výjimečné. Exkluzivní program není zdaleka vším, co nabízí – nebývalý komfort, dostatek míst k sezení, chill-out zóny nebo bohatá gastronomie umocňují celkový zážitek a přispívají k maximální spokojenosti návštěvníků.

Prodej vstupenek na nadcházející ročník byl již spuštěn na webu www.metronome.cz – k dispozici jsou nyní třídenní vstupenky, prodej dalších kategorií a vstupenek na Metronome Warm-Up bude zahájen později.

O Metronome Prague:
Metronome Prague – Music And Arts Fair je čtyřdenní hudební a umělecká událost, která poskytuje návštěvníkům unikátní zážitky přímo v centru Prahy. O neustále rostoucí prestiži doma i v zahraničí svědčí řada světových hvězd, které na akci vystoupily: Nick Cave, Underworld, Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, The Chemical Brothers, Kasabian, Tom Odell, Ella Eyre, David Byrne, John Cale, Massive Attack a další. Z tuzemské scény se zde představili mimo jiné Alice s Danem Bártou, Lenny, Prago Union nebo Redzed, Ohm Square, Floex, Ille, Tata Bojs, David Koller s Katarzií či skupina Mig 21 s Orchestrem a Sborem Národního divadla v Praze.
Na minulý ročník zavítalo rekordních 22 000 návštěvníků.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 730

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *