RockShock

Internetový rockový magazin

Škwor oslaví 25 let 6. a 7. 10. 2023 v pražském O2 universu

Text: Supraphon

Unikátní a hojně navštěvované akustické turné skupiny ŠKWOR se teprve chýlí ke konci, ale populární rocková mašina rozhodně neusíná na vavřínech. Naopak. Kapela, která v příštím roce oslaví úctyhodných a velmi úspěšných 25 let na scéně, si coby dárek pro sebe i své fanoušky naplánovala velkolepou oslavu. Ta bude jak jinak než koncertní a hostit ji bude hned dvakrát po sobě pražské O2 universum. Škwor zde zahrají 6. a 7. října 2023 a kromě narozeninového mejdanu zde také poprvé představí připravované nové řadové album. Vstupenky, které mohou být skvělým vánočním dárkem, jsou od čtvrtka 1. 12. k dispozici v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

„Rok 2023 se ponese ve znamení oslav 25. výročí založení skupiny Škwor. Naplánovali jsme proto dva speciální koncerty 6. a 7. října 2023 v pražském O2 universu, ve kterém jsme doposud nikdy nehráli. Je to prostor výjimečný nejen svou akustikou, ale především zajišťuje maximální pohodlí pro vás diváky, abychom si mohli tuhle jedinečnou show společně co nejlépe užít. Za těch skvělých 25 let vděčíme totiž hlavně vám. Jenom díky tomu, že chodíte na koncerty, kupujete naše alba a posloucháte nás, pro vás můžeme dělat muziku už čtvrt století. Ať už jste s námi od začátku, nebo jste se o nás dozvěděli teprve nedávno, jste srdečně zváni na tenhle mejdan. Přípravy jsou již v plném proudu a my se na vás neskutečně těšíme,“ uvádí k oslavám 25 let a připravovanému dvojkoncertu kapela, patřící po právu mezi stálice domácí rockové scény.

Svůj výjimečný statut, který dokládá i neustále rostoucí fanouškovská základna, Škwor průběžně stvrzují novými nahrávkami, jež doprovázejí úspěšné videoklipy, a v neposlední řadě také výpravnými live shows. Ty mají Škwor ve zvyku se svým početným doprovodem vychytávat do nejmenších detailů, od světel a zvuku přes pyro efekty až po design pódia a působivé dekorace. A nic se na tom samozřejmě nebude měnit ani v případě narozeninových koncertů v O2 universu, během nichž kapela zúročí i zkušenosti ze svých předešlých velkých sólových koncertů, které hostila mimo jiné legendární pražská Lucerna, Incheba Arena, O2 arena nebo Forum Karlín, ale i řada dalších po celé republice.

„V tuto chvíli je ještě příliš brzo prozrazovat detaily toho, co všechno si pro naše fanoušky na koncertech v O2 universu chystáme. Můžeme ale rozhodně slíbit, že půjde pro nás i pro ně o naprosto výjimečný zážitek, který si v ničem nezadá se světovou produkcí v rámci žánru,“ dodává trochu tajemně čtyřčlenná parta, jež letos na podzim potěšila své příznivce kromě akustického turné také LP reedicí albového debutu Vyhlašuju boj.

Pro více aktualit ke koncertům v O2 universu, dalšímu dění z tábora Škwor a třeba záhy i prvních střípků z příprav nového alba sledujte sociální sítě kapely, tedy Facebook a Instagram. Vstupenky na koncerty v O2 universu pořídíte v cenách od 690 do 990 Kč, v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal.


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 728

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *