RockShock

Internetový rockový magazin

Hooverphonic slaví dvacet pět let znovu ve své nejsilnější sestavě

Text: Martin Brzobohatý

Belgické hvězdy HOOVERPHONIC nahrály za čtvrtstoletí existence jedenáct studiových alb, na nichž se prostřídala necelá desítka hudebníků. S nejnovějším Hidden Stories (2021) po třinácti letech obnovili svoji nejsilnější sestavu z roků 1997–2008, kterou představí 29. května i na Flédě v rámci turné s popisným názvem The Magnificent Three.

Parafráze na nahrávku The Magnificent Tree z roku 2020 oslavuje návrat zpěvačky Geike Arnaert. Deska ukrývá největší hity kapely jako Mad About You nebo Jackie Cane. Po boku stálých členů Alexe Calliera a Raymonda Geertse se staronová vokalistka po pauze poprvé představila v Rotterdamu. Při příležitosti reprezentace Belgie na posledním ročníku Eurovision Song Contest nečekaně nahradila mladou zpěvačku Luku Cruysberghs.

Během své obdivuhodně dlouhé kariéry se kapela vystupující nezřídka s celým orchestrem stala zvučným jménem na celosvětové hudební scéně. Z jejího životopisu ale vyčnívají také příspěvky do soundtracků slavných seriálů a filmů; Hooverphonic zazněli v detektivce Odložené případy, superhrdinské Umbrella Academy nebo dramatu Svůdná krása.

Zvuk uskupení, zkušeně přelétávajícího mezi množstvím žánrů, jako by od debutu A New Stereophonic Sound Spectacular z roku 1997 nezestárl ani o den. Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, down tempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku. „Je to jako kontrast mezi dobrem a zlem,“ říkají o svém vystupování Hooverphonic v rozhovoru pro Eurovision, kde také zmiňují svůj záměr pomocí image a setupem na stage uhranout publikum a naservírovat mu malý kousek magie ve světě nudné reality.

Videa:
Mad About Youwww.youtube.com
Edenwww.youtube.com
2 Wickywww.youtube.com
Belgium In The Rainwww.youtube.com

Související odkazy:
www.hooverphonic.com
www.facebook.com/HooverphonicOff


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 554

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *