RockShock

Internetový rockový magazin

Písničkář Honza Roušar vydal ke svým čtyřicetinám nové album. Pokřtil jej legendární hudebník a textař Ivan Hlas

Text: NetwIN Production

Po sedmi letech vydal HONZA ROUŠAR nové album Zapět dvanáct, tentokrát s českými texty Václava Tobrmana v aranžích Jirky Vidasova. Kromě mnoha vzácných hostů jej v pondělí v Malostranské besedě slavnostně pokřtil také legendární český muzikant a textař Ivan Hlas.

V loňském roce dostal Honza Roušar k narozeninám od svých přátel zásadní finanční příspěvek se slovy: „To máš na desku ke čtyřicetinám, Jirka ti to zaranžuje, Vašek dodá texty a ty začni točit!“ Na konci roku 2021 se prostřednictvím crowdfundingové platformy HitHit vybraly další potřebné peníze, a tak se díky tomu Honza Roušar, Jirka Vidasov a další muzikanti začali každé úterý scházet ve studiu Prague Records nad albem Zapět dvanáct, které písničkář v pondělí slavnostně pokřtil v Malostranské besedě.

Kromě Honzy Roušara a jeho doprovodné kapely na křtu vystoupilo všech šest hostů, kteří na albu zpívají. Na pódiu se vystřídaly zpěvačky Naďa Válová a Veronika Bergmanová, které již v minulosti Honzovy písně zpívaly. Postupně se také představily zpěvačky Lucia Šoralová, Barbora Šampalíková, Gabriela Vermelho a také herečka Petra Hřebíčková, která si s Honzou zazpívala duet Dál věřím nám.

Celým slavnostním večerem diváky provedl moderátor Ondřej Pech. A protože písničkář se nesmí nikdy nechat srazit na kolena, jedním ze vzácných kmotrů alba se stal legendární český hudebník a textař Ivan Hlas.

„Já jsem tady vlastně náhodou. Jednou zvoní telefon a volá mi Honza a ptá se, co dělám 9. května. Já mu řekl, že mám volno, a on na to, ať přijdu do Malostranské besedy. No, a tak jsem tady,“ řekl po pozvání na pódium Ivan Hlas. „Až později jsem se dozvěděl, co se děje a že budeme křtít novou desku,“ pokračoval. „Honzo, vážím si jedné věci. Přátelé, když je to v hlavě, v rukou, a hlavně v srdci, tak je to vždycky dobré,“ pochválil na pódiu Ivan Hlas písničkáře Honzu Roušara.

Jak už název Zapět dvanáct napovídá, jedná se o album s dvanácti písněmi různorodých stylů a žánrů. Díky charakteristickým aranžím Jirky Vidasova dostává album popový nádech a celkovou zvukovou kompaktnost. Kromě písní doprovázených celou kapelou je na desce i blues pro sólovou kytaru s názvem Buňky, které mistrně interpretoval legendární kytarista Norbi Kovács.

Všechny dechové nástroje nahrál jeden z nejlepších tuzemských saxofonistů Bharata Rajnošek, smyčce natočila držitelka ceny Alfréda Radoka Gabriela Vermelho, o výsledný zvuk této nové desky se postarali Jan ‘Zaza‘ Zázvůrek (finální mix) a Tomáš ‘Zemák‘ Zeman (master). Celé nové album je možné zdarma stáhnout na oficiálním webu Honzy Roušara.

Honza Roušar je písničkář, kytarista, zpěvák a imitátor hlasů. V rodné Příbrami zabodoval už v roce 1997 s autorskou písní na finále Porty v kategorii do 18 let. První studiovou nahrávku pořídil ve studiu Jumbo u Jaroslava ‘Samsona‘ Lenka. V příbramském divadle si získal pozornost skvělými výkony ve hrách Filozofská historie a Dalskabáty, hříšná ves.

Po přestěhování do Prahy hrál a zpíval v lyrikálu Petra Hapky a Michala Horáčka Kudykam. Souběžně skládal vlastní autorské písně s texty Libora Jeníka, Aleše Nováka nebo Jarmily Moosové. První Honzovo autorské CD Točí se to dokola vyšlo v roce 2010.

Jeho písně zpívají Ondřej Ruml, Petra Hřebíčková, Ivana Korolová, Hana Seidlová, Hana Robinson, Naďa Válová a další. Na jeho další desce Hemofilická už jsou mezi textaři také Ester Kočičková a Miloň Čepelka.

Související odkazy:
www.honzarousar.cz
www.facebook.com/rousarhonza


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 591

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *