RockShock

Internetový rockový magazin

Dirty Loops zamíří na Festiwall do pražských Modřan

Text: BrainZone Promotion

Přezdívá se jim nejlépe střežené tajemství Švédska. Trio DIRTY LOOPS s nezaměnitelným zvukem, jehož vpád na světovou hudební scénu byl fascinující, zahraje v září na pražském Festiwallu.

Publiku v areálu Kytary.cz v Modřanech naservíruje osmdesát minut trvající energickou hudbu, která rozmanitě kombinuje groove, funky, pop i elektronickou hudbu, a vévodí jí neuvěřitelný hlas zpěváka a frontmana Jonaha Nilssona.

Na začátku byli spolužáci z hudební školy Jonah Nilsson (zpěv/klávesy), Henrik Linder (baskytara) a Aron Mellergardh (bicí) a slavný hit Just Dance od Lady Gaga, který parta kluků ze Stockholmu natočila pro zábavu. Během dvou měsíců video dosáhlo na YouTube bez jakékoliv reklamy 100 tisíc zhlédnutí a pak už to šlo rychle. Další virální coververze od Justina Biebera, Adele nebo Justina Timberlakea přitáhly pozornost některých z největších hudebních jmen současnosti, až s nimi kanadský producent David Foster podepsal smlouvu a vyslal je na světové turné. Tam Dirty Loops získali nové fanoušky, ale i obdivovatele z řad hudebních celebrit, včetně jmen jako Stevie Wonder, Quincy Jones, Adam Levine, Dallas Austin, Rodney Jerkins, Brian McKnight nebo Avicii.

A byl to právě David Foster, kdo pomohl Dirty Loops v přerodu k vlastnímu repertoáru. Výsledkem je dvanáctipísňové debutové album Loopified, které ukazuje přímo kvantový skok od kreativní cover kapely ke kapele, která píše vynalézavé, nakažlivé popové originály. „Myslím, že náš zvuk se dá popsat jako fusion pop. Je to mix mezi vším, co jsme kdy poslouchali, když jsme vyrůstali a teď,“ vysvětluje Jonah, který poznamenává, že zatímco on vyrůstal na klasické a sborové hudbě, hlavní kolektivní vlivy skupiny jsou Stevie Wonder, Michael Jackson a Pat Metheny Group.

Ostatně kombinace funky a R&B, která je zasazená do extrémního divokého a podmanivého rytmického groovu, je hlavním elementem, jímž si švédské trio podmanilo fanoušky na celém světě, a uslyší ho také návštěvníci Festiwallu. „Naším cílem je neustále se rozvíjet, nevidět žádné hudební limity a pořád se bavit. Myslím, že když uděláte něco, čemu sami opravdu věříte, ostatní tomu uvěří také,“ láká na koncert Jonah.

Festiwall, jenž se uskuteční se od 9. do 11. září 2022, před časem oznámil například koncertní provedení Nové syntézy Radima Hladíka s původními členy BLUE EFFECTU, MEGATON STARS BAND nebo vystoupení ukrajinské kapely HAYDAMAKY. Pátý ročník hudební akce pro muzikanty a fanoušky hudby letos opět rozšíří prezentace hudebních nástrojů, semináře, besedy nebo workshopy muzikantů. Vstupenky lze koupit v síti TicketLIVE: www.ticketlive.cz

Pořadatelům se rovněž rozrostla veletržní část akce, včetně výstavy exkluzivních nástrojů nebo ukázky novinek pro DJs a producenty. „Budou u nás k vidění limitované edice nebo novinky od značek nejrůznějších hudebních nástrojů a techniky, které v ČR běžně neuvidíte,“ popisuje marketingový ředitel Kytary.cz Filip Černý.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 582

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *