RockShock

Internetový rockový magazin

Van der Graaf Generator, Nick Mason, Patti Smith, Einstürzende Neubauten nebo The Toy Dolls, to je nabídka koncertů agentury 10:15 Entertainment pro letošní rok

Text: Turner

Pestrou nabídku napříč žánry si připravila agentura 10:15 Entertainment. Pravda, ani jí se nevyhnula covidová pandemie a tyto koncerty byly naplánovány již před dvěma lety, nicméně aktuálně to vypadá, že se svých oblíbenců diváci konečně dočkají. „Poslední dva roky byly ve znamení hledání nových a nových termínů. Už jste byli domluveni, vše se složitě přesouvalo a záhy přišel další posun. Ale zvykli jsme si a jsem ráda, že se zatím žádný z domluvených koncertů neruší,“ říká ředitelka agentury Milena Palečková.

Sérii koncertů zahájí britští artrockoví veteráni VAN DER GRAAF GENERETOR v čele se zpěvákem a kytaristou Peterem Hammillem. V současné době hrají v sestavě Peter Hammill (zpěv, kytara, klávesy), Hugh Banton (klávesy, baskytara) a Guy Evans (bicí) a takto také vystoupí v Divadle Archa tento pátek 13. května.

V rámci svého turné odehrají koncert ve Foru Karlín němečtí industrialisté EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN. V roce 2020 chtěli oslavit čtyřicetileté výročí existence a zároveň vydali nové album Alles In Allem. Písně z něj naživo nakonec uslyší tuzemští příznivci kapely 31. května ve Foru Karlín.

Další důležité datum do diáře je 12. červen, kdy se podruhé do Prahy vrátí bubeník Pink Floyd NICK MASON. Se svou kapelou SAUCERFUL OF SECRETS opět představí rané písně této legendární kapely z let 1967 až 1973. Z původního projektu udělat pár londýnských koncertů se stalo regulérní a úspěšné světové turné s velkou návštěvností.

Forum Karlín přivítá i americkou zpěvačku, autorku a aktivistku PATTI SMITH. Ta se do Prahy opakovaně vrací a její koncerty jsou vždy vyprodány. Stejně tak tomu je i v případě jejího pražského červencového koncertu. Přijede v komorní sestavě, doprovodí ji kytarista Jackson Smith, Tony Shanahan na baskytaru a klávesy a Seb Rochford na bicí.

Letošní nabídku uzavírá koncert britského punkového tria THE TOY DOLLS. Více jak čtyřicet let na scéně a se stejnou energií jako na začátku. Bude možné se přesvědčit 5. listopadu v Divadle Archa. Na uvedené koncerty (mimo Patti Smith) jsou vstupenky stále v prodeji. Podrobné informace naleznete na www.1015.cz.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 678

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *