RockShock

Internetový rockový magazin

Czech Music Crossroads v Ostravě nabídne setkání s předními zahraničními odborníky a promotéry

Text: Arts Marketing

Foto: archiv Arts Marketing

Showcase festival a konference Czech Music Crossroads vedle bohaté koncertní části nabídne českým hudebním profesionálům od 20. do 22. května v Domě kultury Poklad v Ostravě-Porubě také možnost setkání a diskuse s předními zahraničními odborníky a promotéry.

„Kdo se jen trochu orientuje na scéně world music, moderního jazzu a experimentální akustické hudby, bude nadšený. Taková sestava zahraničních profesionálů se na Czech Music Crossroads už dlouho nesešla,“ říká ředitelka Czech Music Crossroads Petra Hradilová.

Christine Semba vede WOMEX Special Projects a Marieke Meischke je booking agentka, tour manažerka a vyhledávaná festivalová producentka. Hadas Vanunu je v izraelském hudebním průmyslu doslova za hvězdu. Dlouhá léta vedla legendární jeruzalémskou hudební venue Yellow Submarine. Dnes je uměleckou ředitelkou ISRAEL International Music Showcase Festivalu a šéf-producentkou Jerusalem Jazz Festivalu. Velké renomé má také Mohamed Ben Said spojený s tuniskou elektronickou a experimentální scénou. Milan Simas je spojený s významným kanadským showcase festivalem Mundial Montreal a Tom Besford je výkonným ředitelem English Folk Expo, nejvýznamnější britské organizace zaměřené na folk. Laura Camacho Salgado bude reprezentovat slavný a umělecky nesmírně vlivný festival Oslo World. Laura je kurátorkou programu s cílem zdůraznit význam kulturních institucí a umělců v boji za celospolečenskou svobodu projevu, svobodu slova a rovnost pohlaví. Rosa Galbany spolupracuje s hudebníky a renomovanými jazzovými kapelami ze Španělska i zahraničí.

Czech Music Crossroads pokračuje také ve svém úsilí prezentovat hudbu dlouholetých polských a slovenských partnerů. Maťo Noga je nejen člen skvělé kapely Balkansambel, ale také ředitelem festivalu Hudba sveta Žilina a World Music From Slovakia. Saša Pastorková se pod hlavičkou nezávislé hudební organizace Spectaculum Production na Slovensku podílí na produkci a dramaturgii mnoha významných akcí. Martyna van Nieuwland má bohaté zkušenosti s organizováním uměleckých akcí, jako je Rawa Blues Festival, Festival Tauron Nowa Muzyka, Ars Cameralis nebo Helsinki Design Week. V současnosti je uměleckou ředitelkou Katowice JazzArt Festival a World Music Festival Sound Gardens a členkou představenstva European Jazz Network.

Czech Music Crossroads stále víc klade rovněž důraz na hostující země. Letos se představí zástupci Jižní Koreje. Přijedou Sungchun Lee, generální tajemník Seoul Music Week, Alice J.Y Park, manažerka skupiny Sinnoy a vedoucí programu Jarasum Jazz Festival, a Victor M. K. Kye, producent mnoha korejských festivalů.

Za zcela mimořádnou událost v historii Czech Music Crossroads lze považovat vrcholnou početnou reprezentaci francouzské hudební scény. Ben Ling zastupuje Centre national de la musique, Edgar Féron významnou koncertní agenturu spojenou s labelem Accords Croisés, Joe Daventry představí náplň bretonské bookingové a produkční agentury Swap Music a Leila Chaibeddra velmi renomovanou agenturu Tartine Production s katalogem doslova nabitým světovými hvězdami world music. Jacques-Antoine Pinel je manažerem Naïade Productions. François Bloque představí svoji produkční společnost Ma Case Prod. Greg Connan se v agentuře Dérapage Prod. věnuje africké a latinsko-americké hudbě. Producentka Manon Fouquet je dramaturgyní dvou bretonských významných festivalů Temps Fête a Les Insulaires. Dále přijedou Xavier Collin (WTPL Music), Sarah Karlikow (Spectacle Vivant En Bretagne), Frédéric Le Floch (L’Usinerie) a Sarah Doigno, kulturní atašé a zástupkyně ředitele Francouzského institutu v Praze.

Všichni uvedení se zúčastní konferencí a osobně se s nimi mohou návštěvníci setkat během speed-meetingu, na který se můžete dopředu přihlásit na webové stránce Czech Music Crossroads.

Czech Music Crossroads letos mění datum a místo konání. Třídenní akce, která nabízí koncerty pečlivě vybraných kapel od nás i ze zahraničí spolu s programem pro hudební odborníky, publicisty či pořadatele, proběhne od 20. do 22. května v nově zrekonstruovaném Domě kultury Poklad v Ostravě-Porubě. Na koncertech zahrají například TOMÁŠ KAČO, NIKOL BÓKOVÁ, KACZI, MOONSHYE, MOONLIGHT BENJAMIN, THE SURVIVORS, manželé HAVLOVI i hudebníci z Francie, Jižní Koreje, Polska a Slovenska.

Koncerty jsou přístupné široké veřejnosti, vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.

Hudební konference a showcaseový festival Czech Music Crossroads vznikl v roce 2014 s cílem vždy před Colours Of Ostrava představit hostům z celého světa kvalitní a přesahovou hudbu v žánrech world music, folku, jazzu a nové akustické hudby. Do loňského roku probíhal v prostoru Dolu Hlubina v Dolních Vítkovicích.

Více informací na www.crossroadsmusic.cz/czech.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 571

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *