RockShock

Internetový rockový magazin

Stell/\ris – Strach obrátil naše životy vzhůru nohama. Mějte odvahu a hleďte na své životy z jiné perspektivy

Text: Stell/\ris
Foto: archiv skupiny

V pátek 15. 4. 2022 vydala pražská formace STELL/\RIS své očekávané debutové EP Upside Down. Obsahuje celkem pět songů, a to tracky s názvy Echoes Of The Past, k němuž kapela natočila ke konci loňského roku videoklip s Jáchymem Belcherem, Hell-0, který byl vydán s vizualizérem a následně k němu Nicol natočila one take vocal video, Vicious Circle a Reversal, které byly vydány v pátek s celým EP, a nakonec Scars, ke kterému byl natočen poslední videoklip, a to za spolupráce s Rolla Productions. EP Upside Down vzniklo za spolupráce s Vojtou Pačesným, přičemž na skladbě Scars se podílel i Martin Zálešák a o koprodukci, mix a mastering tohoto songu se postaral Jonathan Dolese z Konkrete Studios.

Koncept celého EP, respektive jeho textů, se nese v duchu pocitů, emocí a okolností, které obracejí lidem jejich životy vzhůru nohama (proto Upside Down). Jde například o smrt někoho blízkého, což je motivem skladby Scars, nebo o úzkosti či deprese, o kterých je text songu Vicious Circle. Po hudební stránce kapela otevřela novou kapitolu svého působení na scéně. Moderní zvuk a produkce, těžké riffy, nasypané bicí a brutální screamy a andělské čisté vokály frontwoman Nicol – to vše najdete na debutovém EP Upside Down. Kapela ve dvou singlech překvapila své fanoušky, když se v Hell-0 dočkali pouze screamů a growlů, zatímco v singlu Scars kapela vsadila pouze na čisté vokály, a vytvořila tak první pomalý song. Reakce na oba singly byly naprosto skvělé, takže se v budoucnu můžeme určitě těšit na obdobné věci.

Stell/\ris je pražská metalová kapela, která vznikla v roce 2019 a jejíž hudba je ovlivněná metalcorovými kořeny. Tahle čtyřčlenná sestava tvoří hudbu založenou na moderních kytarách, intenzivních groovech a rozmanitých vokálech frontwoman Nicol. V roce 2020 kapela vydala svůj první singl Find Your Course, který si okamžitě získal pozornost jak v Česku, tak i v zahraničí. V létě 2021 kapela vystoupila na jednom z předních českých metalových festivalů Fajtfest. Nyní Stell/\ris otevřeli novou etapu svého působení na scéně, a to vydáním debutového EP Upside Down, které vyšlo 15. 4. 2022. Hlavním cílem Stella/\ris je vytváření kvalitní a originální produkce, která spolu s extatickou energií na pódiu strhává všechny na koncertech.

EP na YouTube – www.youtube.com/playlist
EP na Spotify – www.open.spotify.com/album

Související odkazy:
www.facebook.com/Stellaris.official
www.instagram.com/stellaris_officialband
www.stellaris.bandcamp.com/music


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 565

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *