RockShock

Internetový rockový magazin

The Pretty Reckless a The HU exkluzivně představí spojení rock’n’rollu a hunnu rocku v Praze!

Text: Anna Vašátková

Série Rock For People Concerts nabídne 11. listopadu 2022 unikátní zážitek v podobě společného koncertu amerických rock’nʼrollových velikánů THE PRETTY RECKLESS a mongolských rockerů THE HU. Malá sportovní hala tak bude hostit jedinou evropskou zastávkou turné, kde tyto dvě kapely vystoupí na jednom pódiu.

The Pretty Reckless Praze představí své čtvrté album Death By Rock And Roll vydané v loňském roce, které se po vydání umístilo na 1. místě v mnoha prodejních žebříčcích včetně Top Albums Billboard, Rock, Hard Music a Digital Charts. Fanoušci se mohou těšit také na skvěle šlapající směsici heavy metalu, hrdelního zpěvu šamanů a mongolských lidových nástrojů v podání The HU, kteří zůstali vryti do paměti po vystoupení na festivalu Rock For People v roce 2019 a o rok později na vyprodaném koncertě v Lucerna Music Baru. Vstupenky v prodeji od pátku 1. dubna od 10.00 hodin v síti GoOut.

Neuvěřitelných 12 let cesty The Pretty Reckless je v tichosti přivedlo od malých koncertů v upocených klubech k postupným hitům číslo jedna, Platinovým deskám a na největší světová koncertní pódia. Rock’nʼroll je náboženství a závazek k ideálnímu systému. Tenhle životní styl a jeho ozdoby se můžou zdát okouzlující a romantické, ale ta cesta není tak snadná. Vyžaduje vytrvalost a obrovské množství víry. The Pretty Reckless – Taylor Momsen (zpěv), Ben Phillips (kytara), Jamie Perkins (bicí) a Mark Damon (baskytara) jsou skutečnou rockʼnʼrollovou kapelou, o čemž svědčí i jejich čtvrté, kritiky uznávané album Death By Rock And Roll vydané v loňském roce.

V roce 2019 se média celého světa zaměřila na skupinu, která mísí tvrdé heavymetalové kytary a tradiční mongolský hrdelní zpěv. The HU, kteří vznikli v roce 2016 v mongolském Ulánbátaru, se skládají z producenta Dashka a členů Gala, Jaya, Temka a Enkushe. Moderní rocková skupina s pevnými kořeny v tradici své domoviny si vydobyla jedinečnou identitu v hudebním světě. Název kapely se překládá jako mongolské slovo pro ‘lidskou bytost‘. Jejich jedinečný přístup kombinuje nástroje jako morin khuur (horse head fiddle), tovshuur (mongolská kytara), tumur khuur (čelistní harfa) a hrdelní zpěv se současnými zvuky, čímž vytváří jedinečný zvukový profil, který sama kapela nazývá hunnu rock.

Jejich debutové album The Gereg z roku 2019 debutovalo na 1. místě v žebříčku World Album a Top New Artist Chart. Díky tomu kapela k dnešnímu dni nashromáždila přes 250 milionů streamů a zhlédnutí videí a získala uznání kritiků z médií jako Billboard, NPR, GQ, The Guardian, The Independent, Revolver, a dokonce si kapelu oblíbil i sám sir Elton John.

Související odkazy:
FB událost – www.facebook.com/events/660174125199503
The Pretty Reckless
Web – www.deathbyrockandroll.com
Facebook – www.facebook.com/theprettyreckless
YouTube – www.youtube.com/channel/UCrrhJmM3H7eyxrevc4lpRIw
The HU
Web – www.thehuofficial.com
Facebook – www.facebook.com/thehuofficial
YouTube – www.youtube.com/channel/TheHU


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 636

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *