RockShock

Internetový rockový magazin

Kapela Poetika: Lidi, zahoďte strach a ostych, choďte na kulturní akce

Text: Iva Pavlousková

Česká popová kapela POETIKA byla hostem Music Studio Live Frekvence 1. Do éteru zahrála akusticky Zkouším žít, Vodopád a cover Posílám ti lásku. Součástí vystoupení byl i rozhovor se zpěvákem Ondřejem Brejškou. Hostem dalšího dílu bude ve středu 13. dubna od 9 hodin kapela SLZA.

Ondřej Brejška jako klasický noční pták pracuje a tvoří zásadně v noci, když všichni ostatní spí. Naštěstí bydlí v rodinném domku, takže nikoho neruší. Prozradil, že módnímu otužování na rozdíl od mnoha známých osobností on nepropadl. Vzpomínal, jak se Mirai Navrátil a David Stypka chodili před koncertem v Brně otužovat do přehrady. „Já mám problém i se saunou, jak se vyleze a dá se ledová sprcha nebo se skočí do bazénku, tak já se cítím, jak kdybych měl zemřít. Pištím jak holka,“ řekl se smíchem. Když to ale nakonec překoná, tak se cítí skvěle.

Na Frekvenci 1 zahrála Poetika songy akusticky, což bylo pro jejich fanoušky jistě velkým překvapením, neboť jejich tvorbu znají hlavně v elektronické podobě. Jako první zahráli jednu starší ověřenou skladbu Zkouším žít, která je vystřelila mezi nejhranější interprety roku 2016. Další skladbu Vodopád z nové desky Identity uvedl zpěvák slovy: „Je mi nejblíže z celé desky, protože je pro mě nejveselejší a napsal jsem ji pro svoji přítelkyni. Je o lásce a létě, které nikdy nekončí.“ V rámci Music Studio Live Frekvence 1 je zvykem, že si interpret jeden song půjčí od někoho jiného. Poetika si jako cover vybrala Posílám ti lásku od Bena Cristovaa.

Již zmíněně nové album Identity vzniklo během pandemie, která podle zpěváka ještě úplně neskončila. Postěžoval si, že lidi jsou stále opatrní ve vztahu ke kultuře. „Lidi se zdráhají kupovat lístky, chodit na akce. Já to chápu, nicméně bych je chtěl vyzvat k tomu, aby zahodili ostych a strach a na akce chodili,“ řekl Ondřej Brejška. Pak ještě pořadatele poprosil, aby při překládání termínů akcí bylo umožněno vždy vrátit lístky. Dodal: „Nikdo nechce mít peníze uložené na akci, která se možná někdy v budoucnu uskuteční.“ Sami se vzhledem k současné situaci rozhodli přesunout plánované jarní turné na říjen. Přiznal, že to bylo i z praktického důvodu, protože ho připravovali až moc narychlo.

„Během pandemie jsme vyměnili část kapely. Nebylo to z našeho popudu, ale kluci se rozhodli sami, protože zaměstnání nebo rodina měly přednost,“ vysvětlil. Novými členy se stali kytarista Jakub Šimon a bubeník David Nevěčný. V kapele mají čistě demokratický systém s tím, že o závažnějších věcech hlasují. Věří, že se díky tomu lépe rozhodují. Doplnil: „Při posledním hlasování jsem byl uražený, odkráčel jsem ze sálu na cigáro a nechtěl jsem se s nimi bavit.“

Hostem dalšího dílu Music Studio Live Frekvence 1 bude ve středu 13. dubna od 9.00 hodin kapela Slza. Kromě toho, že zahraje živě přímo do vysílání své největší hity, se můžete těšit i na rozhovor se zpěvákem Petrem Lexou a kytaristou Lukášem Bundilem, kde mimo jiné prozradí, na čem nyní pracují a co si pro fanoušky chystají.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 651

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *