RockShock

Internetový rockový magazin

Katarzia vyráží na tour k novému albu n5, které vydá vedle CD i na vinylech

obal alba

Text: Zuzana Kantorová

Na konci loňského roku v relativní tichosti spatřilo světlo světa nové album alternativní písničkářky KATARZIE. Deska n5 se od těch předchozích liší především tím, že je více elektronicky laděná a texty songů jsou minimalističtější než kdykoliv dříve. Jelikož Katarzie album produkovala převážně ze svojí kapsy, vyšlo zatím jen v digitální podobě. Díky skvělým fanouškům na Hithitu se ale brzy objeví i na CD a vinylu. Nové songy Katarzia svým příznivcům osobně představí v průběhu dubna a března v rámci klubové tour po Čechách a Slovensku.

Album n5 skýtá devět písní, na kterých Katarzia s naprostou upřímností otevírá hned několik složitých témat jako třeba nerespektování osobních hranic jednotlivce nebo využívání moci ve vlastní prospěch. Psaní písní vnímá autorka jako svoji terapii a v jejích textech se lehce najde nejeden posluchač. Experimentálním zvukem se pak Katarzia snaží prolomit standardy našeho vnímání, ale i přes to všechno je typicky intimní a svá.

Jako producent na albu spolupracoval pražský producent Oliver Torr, pracující převážně se sound designem. Některé písničky pak doprodukoval Jonatán Pastirčák, se kterým Katarzia dělala dvě předchozí alba Celibát (2020) a Antigona (2018). Na dvou tracích spolupracovali také Ancestral Vision a Evil Medvěď. Album mixoval Aid Kid.

„Dva roky života, z ktorého sa obrazy zlievajú do hmly. Čo bolo predtým a čo bolo potom? Nepamätám si. Nikdy som nebola bližšie k tomu, aby som napriek okolnostiam stavu sveta pochopila svoje vlastné malé šťastie, ktorým je zvuk nesúci ľudský element. Zvuk, ktorý lieči a dostáva ma nad realitu súčasnosti. Taký je pre mňa album n5, ktorý vám chceme naživo zahrať a dostať vás na hodinu preč z diania okolo nás,“ popisuje Katarzia.

Fanoušci si desku n5 na CD či vinylu mohou až do soboty 26. března výhodně předobjednat na Hithitu, kde na ně čeká i spousta dalších zajímavých odměn, jako například zpěvník, tričko, sukně, šaty nebo plakát. Pokud se v crowdfundingové kampani povede získat dostatek financí nad rámec původního cíle, bude i videoklip. A věřte, že ne jen tak ledajaký.

O tom, že Katarína Kubošiová nedělá věci jen tak ledajace, se kdokoliv může přesvědčit během nadcházející tour po Čechách a Slovensku, kdy navštíví hned 12 různých měst. V Česku se fanouškům poprvé ukáže 7. dubna v Brně (Kabinet múz), následovat bude 14. dubna Rožnov pod Radhoštěm (Vrátnice), 25. dubna Olomouc (Jazz Tibet) a celou tour zakončí ve středu 27. dubna zastávka v klubu Fuchs 2 v Praze.

Související odkazy:
www.katarzia.sk
www.facebook.com/katarziaprojekt


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 556

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *