RockShock

Internetový rockový magazin

Mirai: Koncerty v O2 areně jsou nejzásadnějšími milníky v našem hudebním životě

Text: Iva Pavlousková

Jedna z nejposlouchanějších českých kapel MIRAI byla hostem Music Studio Live Frekvence 1. Živě do éteru zahrála hity jako I přes to všechno, Vedle tebe usínám nebo Volám. Součástí vystoupení byl i rozhovor frontmana skupiny Miraie Navrátila s moderátory Lubkou Ponížilovou a Mírou Michálkem.

Nejvíce se těším na život kolem koncertů
„Nejvíce se těším, že opravdu začne koncertní sezona. Těším se nejenom na koncerty samotné, ale celkově na život kolem nich. Člověk si na fesťácích sedne a pokecá s ostatními kapelami. Dá si tam nějaký catering,“ řekl Mirai Navrátil. Zároveň přiznal, že jediné, co mu nechybělo a bez čeho by se klidně obešel i nadále, jsou dlouhé cesty v dodávce sem a tam naskrz republikou.

Vyvrcholením budou dva podzimní koncerty v O2 areně 15. září a 13. října, u kterých frontman zdůraznil: „To je pro nás nejzásadnější milník v našich hudebních životech, věřím, že to všechno dobře dopadne.“ Fanoušci se mohou těšit na zbrusu novou show se známými hity i písněmi z posledního alba. „Bude tam obrovská video projekce, ledky, světla, efekty… Bude to naše největší show, minimálně z technického hlediska, kterou jsme kdy dělali, a také nejdražší,“ slíbil.

Pozvánku na druhý koncert kapela pojala jako bruslařskou výzvu, ve videu zveřejněném na Instagramu členové slibují, že se do koncertu naučí bruslit. Ačkoliv má Mirai Navrátil rád hokej, ve skutečnosti bruslit neumí, což je prý i velmi dobře vidět ve zmiňovaném videu. Dodal: „Měli jsme z toho obrovskou radost, zabruslit si v O2 na epickém prázdném ledě, kde bruslily největší legendy jako Jarda Jágr a spol.“ S pozvánkou jsou velmi spokojeni, podle nich to byl dobrý nápad, včetně obleků, do kterých se nastrojili. Se smíchem ještě při vzpomínce na natáčení Mirai Navrátil doplnil: „My jsme se tam ikskrát rozsekali.“

Nová deska vzniká vždy živelně
Mnoho nových věcí Mirai Navrátil skládá stále doma, i když občas je lepší odjet do jiného prostředí, které ho inspiruje. „U mě je to na hory nebo k moři. Mám cestovní kytarku, kterou si tam rozbalím,“ prozradil a ještě dodal: „Často píšeme na Ladronce s Ondrou Fiedlerem, což je náš producent. Většinu jsme napsali spolu, takže chemie nám funguje.“ Nová deska kapely vždy vzniká naprosto živelně. Finální verzi lze podle něho těžko předem naplánovat, ale je příjemné se o tom bavit a přemýšlet nad tím, jak mají písničky znít. Každá druhá písnička ve finále skončí úplně jinak. „Písnička, jak zní napsaná na španělku v pokojíčku, a finální zvuk jsou od sebe světelné roky rozdílů. To mě na tom baví. Co se původně napíše, se pak celé překope. Narve se tam spousta šílených zvuků. Pak se to smíchá v Londýně, zmasteruje v Americe. Zůstane prazáklad v poetika textu,“ popsal Mirai Navrátil. Doplnil ještě: „Záznamy, jak to vzniká, si uchovávám na iPhonu. To je moje nejdražší duševní vlastnictví, které mám.“ Jednou se mu podařilo smazat si 300 nahrávek, když pároval iPhone s notebookem, iTunes je podle něho nejhorší aplikace světa. Ze ztráty měl dva měsíce totální depku.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 543

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *