RockShock

Internetový rockový magazin

Korben Dallas zahrají po dvou letech v Praze. 17. března v Jazz Docku pokřtí nové album Deti rýb

Text: Arts Marketing

„Možná to bude geniální, možná to bude zběsilé, určitě to ale bude nezapomenutelné,“ říká před pražským křtem nového alba Deti rýb slovenská kapela KORBEN DALLAS. Dvojkoncert 17. března v klubu Jazz Dock je jejich vůbec prvním vystoupením v Praze po více než dvou letech a prvním klubovým koncertem po stejné době. Navíc premiérově v tříčlenné sestavě zazní naživo většina nových skladeb i písně z předcházejících šesti desek. Vedle Prahy pak Korben Dallas u nás zahrají také 29. března v brněnském Kabinetu múz. Více informací a vstupenky na www.jazzdock.cz.

„Dva roky a čtyři měsíce jsme nehráli v Praze, dva roky a čtyři měsíce jsme neměli klubový koncert. Za tu dobu jsme vydali dvě alba, máme nový program, novou sestavu, novou energii a to vše odpremiérujeme v Jazz Docku. Na chvíli spolu zapomeneme, na co je třeba zapomenout, připomeneme si, co je třeba připomenout, a snad si navzájem dodáme síly do dalších roků a dní,“ láká baskytarista Lukáš Fila, který spolu se zpěvákem a kytaristou Jurajem Benetinem a bubeníkem Igorem ‘Ozo‘ Guttlerem tvoří po odchodu kytaristy Ľuboslava Petrušky současnou sestavu Korben Dallas.

Pražský křest obstará David Koller. „S Davidem nás pojí dlouhodobé vazby. V roce 2016 jsme předskakovali Lucii na jejich stadionovém turné, zapojili jsme se do projektu David Koller & Friends, měli jsme společné koncerty například v Londýně a v synagoze v Liptovském Mikuláši. Vlastně se divím, že se to nestalo již dříve,“ vysvětluje volbu kmotra desky bubeník Igor ‘Ozo‘ Guttler.

Jak se změna projeví na podobě živých vystoupení, vysvětluje Juraj Benetin: „Odchod Ľuba Petrušky a vydání nového alba nás přinutilo nanovo promyslet celý program. Na jedné straně chceme dát větší prostor novým písničkám, přičemž v minulosti jsme i po vydání nové desky setlist měnili jen opatrně. Druhou věcí je, že jsme se rozhodli najít nový zvuk a rozšířit zvukovou paletu. Takže i některé starší věci zazní v nových aranžmá, na pódiu se objeví nové nástroje. Chceme fanoušky překvapit, jsme zvědaví na jejich názor. V každém případě prochází naše kapela hlubším přerodem než jen vydáním nového alba.“

Deti rýb, v pořadí sedmá studiová deska, vyšla tři roky po předcházející Bazén a dva roky po EP Konečně s Anetou Langerovou. Nabízí devět písní plných hudebních nápadů. „Dá se zde slyšet soul, Bowie, francouzský film, taneční klub ve tři ráno nebo ryba lapající po dechu, to vše podané hravou formou, zasazené v obrovském, členitém prostoru,“ říkají členové kapely, kterým dlouhá koronavirová přestávka poskytla dostatek času na tvorbu a přípravu. Korben Dallas jsou několikanásobní držitelé slovenských hudebních cen Radio_Head Awards. Ve své hudbě mají rádi co největší pestrost a nechtějí zůstávat na jednom místě. Producentsky se tak nově o album postaral Tomáš Sloboda, frontman skupiny Le Payaco. Deti rýb jsou k poslechu a dostání na všech hlavních digitálních platformách i fyzicky jako CD.

Videa:
Zapadámewww.youtube.com/watch?v=1hOqOJp8ECI
Pekne zomrieťwww.youtube.com/watch?v=A7Yf2NaKsj0
Rozhodnutiawww.youtube.com/watch?v=pZ_dZ6ZgzNE

Korben Dallas – Deti rýb (2022):
1. Deti rýb
2. Roky a dni
3. Zapadáme
4. Teória všetkého
5. Stále tam
6. Popínavá
7. Dievča s kladivom
8. Dvere
9. Pekne zomrieť

Související odkazy:
www.slnkorecords.sk/korben-dallas
www.facebook.com/korbenband
www.youtube.com/channel/UCY0kFWrAM0XIHpCNFGufqrg
www.open.spotify.com/artist/4KDKpEbJdngtouu0fSiNuW


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 652

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *