RockShock

Internetový rockový magazin

Iggy Mayerov vydávají singl o tinnitu s názvem Stuck With U

Text: Dayspeed Music

Pražská indiepopová kapela IGGY MAYEROV vydává v pořadí druhý singl k chystanému debutovému albu, které ponese název Millenial Cliché a vyjde letos. Oproti předchozímu singlu Glastonbury, kde dominovaly hlavně synťáky, se v singlu Stuck With U dává mnohem větší prostor kytarám. Oba singly tak prozrazují, že album bude plné kontrastů a překvapení.

„Slyším, jak mi v noci šeptáš do ucha.“

„Je to takovej kámoš, kterýho nikdo nezval, bez zaklepání k vám vtrhne, uvelebí se vám na gauči – a už od vás nikdy neodejde,“ tak své začátky s tinnitem neboli pískáním v uších se smíchem popisuje zpěvačka Tereza. Text Stuck With U s jistou dávkou sarkasmu a nadhledu líčí pocity spojené právě s tinnitem, a nejen s ním. Jak sama Tereza říká, tinnitus se u ní projevil vlivem stresu společně s úzkostí a depresí, což se odráží v textech na celém chystaném albu. „I teď jsou dny, kdy mi moc do smíchu není, ale těch je už jen minimum. Naučila jsem se se všemi těmito pocity lépe pracovat a tinnitus beru opravdu jako kamaráda, který mi dost napovídá, kdy bych měla zvolnit a kterým situacím se vyhnout. Navíc ho většinu času nevnímám. Na začátku pro mě jenom slovo tinnitus bylo jako Voldemort – teď už se ho ale naštěstí nebojím vyslovit ani o něm mluvit,“ uzavírá Tereza.

Na klipu kapela spolupracovala opět s režisérem Bohdanem Zajčenkem. „Oproti klipu ke Glastonbury, kde jsme vsadili na příběhovou linku, jsme Stuck With U chtěli pojmout minimalisticky, a hlavně si celé natáčení užít bez stresů a velkých příprav. Klip vznikl v prostorách naší zkušebny a byla to fakt zábava,“ popisuje natáčení kytarista Michal.

Nahrávka vychází na labelu Dayspeed Music a produkoval ji Daniel Šubrt ze studia Megahit Lair, který se podílel i na předchozích singlech a má na starost produkci celé desky. O stem mastering se postaral Risto Sokolovski z Barrandov Sound a o finální master Michael Fossenkemper ze studia Turtle Tone NYC, oceněný dvěma cenami Grammy za mastering.

Stream singlu – www.bfan.link/iggy-mayerov-stuck-with-u

Související odkazy:
www.iggymayerov.com
www.iggymayerov.bandcamp.com


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 594

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *