RockShock

Internetový rockový magazin

Chinaski představují titulní skladbu z filmu o své historii

Text: BrainZone Promotion

Ještě než vstoupí 26. května do kin nebývale otevřený dokument o více než třicetileté historii kapely Chinaski, jehož uvedení se muselo kvůli pandemii několikrát odkládat, mohou posluchači slyšet zbrusu novou skladbu. Muzikanti kolem zpěváka Michala Malátného vydávají singl Dvě srdce vejpůl, který se stal titulní písní snímku Každej ví kulový. Hodinu a půl dlouhý film ukazuje, že na pozadí hudebních úspěchů, vyprodaných koncertů, vydání úspěšných alb a desítek rádiových hitů byly také deprese, hádky a rozpady přátelství.

Vydání skladby Dvě srdce vejpůl doprovází videoklip režiséra Jakuba Mahdala. Je postavený na krásách noční Prahy, členech kapely a černobílých kolážích z dokumentu, které se prolínají na zdech a pražských budovách.

„Písničku jsme natáčeli během covidu a uzávěr okresů v našich domácích studiích v Praze, Košicích, Černošicích nebo Statenicích. Už tehdy bylo jasné, že ji nahráváme pro film, který teprve vznikal. Fanoušci ji najdou i na novém albu, které chystáme vydat na podzim,“ prozrazuje Michal Malátný.

Snímek režiséra Pavla Bohoňka Každej ví kulový přibližuje reálie, kde Chinaski začínali, dosud nezveřejněné záběry, archivní fotografie i pohledy do nahrávacích studií, tvůrčích procesů a zákulisí koncertů. Vše doprovází hudba kapely. Mezi písněmi, které již fanoušci notoricky znají, se ozve i nová skladba. Společně ji napsali Michal Malátný, kytarista František Táborský a klávesista Jan Steinsdörfer. O mix se postaral producent Chris Lord-Alge, který stojí za nejznámějšími nahrávkami Green Day, Madonny nebo Bruce Springsteena.

Kapela Chinaski letos zahraje pouze na vybraných festivalech. Termíny lze nalézt na odkaze www.chinaski.cz/koncerty.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 913

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *