RockShock

Internetový rockový magazin

Insania otevřela brány podsvětí

Text: Smile Music

Brněnská stálice rockového vyvrhelství INSANIA připravila další dlouhohrající lahůdku, kterou nakrmí zvídavé fanoušky. Album GRRRotesky, které vyjde na konci února, se rozhodla kapela představit prvním singlem Jedeme peklo, skladbou přetékající dynamikou s odérem věcí zakázaných.

Nové album přinese hned dvanáct dosud nepoznaných písní, Jedeme peklo ale určitě bude patřit mezi dusající apoštoly předvoje; tempo skladby je totiž nemilosrdné a ve verzích a chorusu nejeden fanda zřejmě objeví energii punkového charakteru. „Skladba Jedeme peklo je jeden z vrcholů alba GRRRotesky a jeden z nevergreenů, který mu dal jméno. Je to totiž karikatura gangsta historek z podsvětí, groteska plná vzteku, kde nejvyšší modlou je messer s boxerem: ‚Šmiky-šmik, soráč kámo, rudá je barva vášně / Chytni život pevně pod krkem, aby tě bral vážně.‘ Rychlej nekompromisní buldozer bicích a kytar uhání pod bičem zlé trouby a znepokojivé sirény. Parní lokomotiva rytmicky upouští páru z přetlakovaného kotle a supí sebevražednou rychlostí po kolejích do pekla,“ uvedl k prvnímu singlu zpěvák a kytarista Poly. Ano, i dechy a zlověstná houkačka daly singlu Jedeme peklo jeho eklektickou forsáž.

A mnohotvárné jsou i samotné GRRRotesky. „Ve studiu jsme včetně bicích a kytar zabrali kolem 120 stop,“ prozrazuje Poly, který společně s druhy BlackDrumem, Klímou a Tudym letos oslaví třicet pět let existence samotné Insanie, kapely, která během své historie vystřídala tolik tváří jako pověstný chameleon. Tu nejčerstvější ochutnáme již brzy.

Jedeme peklo na Spotify – www.open.spotify.com

Související odkazy:
www.insania.cz
www.facebook.com/insaniacz
www.smilemusicrecords.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 586

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *