RockShock

Internetový rockový magazin

Kapela Imagine Dragons přidává druhý pražský koncert!

Text: Echopromotion

Kapele IMAGINE DRAGONS se podařilo během pouhých několika dní vyprodat zahajovací koncert své Mercury World Tour 30. 5. 2022 v Praze (letiště Letňany). Aby vyšli vstříc svým fanouškům, přidávají druhý termín, a to v sobotu 28. 5. Tímto datem se snažíme vyjít vstříc návštěvníkům z celé Evropy, kteří byli omezeni pracovním dnem prvního koncertu.

U příležitosti vydání svého posledního alba Mercury – Act 1 ohlašují Imagine Dragons Mercury World Tour. Turné, které produkuje společnost Live Nation, začíná 28. května na letišti v pražských Letňanech a bude mít zastávky v Moskvě, Madridu, Berlíně a skončí 14. července v německém Mönchengladbachu v parku Sparkassen. V rámci letního turné 2022 se americká kapela představí také na předních místech některých nejznámějších evropských festivalů včetně I-Days, Rock Werchter, Pinkpop a Lollapalooza Paris.

Se 46 miliony prodaných alb, 55 miliony skladeb po celém světě a 74 miliardami streamů dohromady zůstávají Imagine Dragons jednou z nejprodávanějších rockových kapel, která svým obrovským úspěchem v roce 2010 znovuobjevila tento žánr. Tři nejlepší rockové skladby desetiletí podle Billboardu patřily právě této kapele – Believer, Thunder a Radioactive. Imagine Dragons vznikli v roce 2009, a díky sérii nezávisle vydaných EP si získali příznivce, než v roce 2012 debutovali na velkém labelu KID i na KORNER/Interscope s EP Continued Silence. Jejich plnohodnotný debut Night Visions z roku 2012 se umístil v žebříčku Billboard 200 na 2. místě a úvodní skladba Radioactive se dostala na vrchol žebříčku Billboardʼs Hot Rock Songs, získala cenu Grammy za ‘Nejlepší rockový výkon‘ a dosáhla diamantového statusu RIAA.

Album Smoke + Mirrors z roku 2015 debutovalo na 1. místě žebříčku Billboard 200. Evolve, které následovalo v roce 2017, si vysloužilo nominaci na cenu Grammy za nejlepší popové vokální album a vypustilo tři hity č. 1 v alternativních rádiích: Believer, na Grammy nominovaný Thunder a What Ever It Takes. Všechny tři písně se také staly hity Top 5 v rádiích Top 40, přičemž Thunder se vyšplhala na první místo. Čtvrté album kapely, Origins, debutovalo na vrcholu žebříčků Billboardʼs Alternative Albums a Top Rock Albums a hlavní singl Natural strávil devět týdnů na 1. místě v alternativních rádiích a stanovil aktuální rekord v počtu nejvíce přehrání za týden v tomto formátu.

Jejich očekávané páté studiové album Mercury – Act 1 vyšlo 3. září 2021. Mercury – Act 1, které je spojeno s uznávaným producentem Rickem Rubinem a jehož název čerpá inspiraci ze slova ‘mercurial‘, je upřímným albem, které opouští metaforicky nabité texty a místo toho se pouští do emocionálních extrémů a nedrží se zpátky. Je to první album kapely od Origins z roku 2018. Skladby Follow You a Cutthroat byly prvními náhledy do nové desky, které vyšly současně v březnu 2021, přičemž první z nich se dostala na první místo v alternativních rádiích a žebříčku Alternative Airplay Billboard, což znamenalo nejrychlejší vzestup kapely na vrchol těchto žebříčků. Aktuální singl z alba, skladba Wrecked, je zpovědí o zármutku, kterou zpěvák Dan Reynolds napsal poté, co v roce 2019 přišel o svou švagrovou, která podlehla rakovině.

Ceny vstupenek od 1490 do 2390 Kč. Vstupenky v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 19. 11. 2021, 10.00 hod. Imagine Dragons fan klub předprodej od 16. 11. 2021, 10.00 hod., do 18. 11. 2021, 10.00 hod. Live Nation klub a iDnes předprodej od 17. 11. 2021, 10.00 hod., do 19. 11. 2021, 10.00 hod.

Související odkazy:
www.imaginedragonsmusic.com
www.facebook.com/ImagineDragons
www.instagram.com/imaginedragons
www.twitter.com/Imaginedragons


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 685

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *