RockShock

Internetový rockový magazin

Debustrol vydávají k 30. výročí vydání reedici debutového alba Neuropatolog

Text: Warner Music

Skupina DEBUSTROL, definující vývoj thrash metalu u nás už déle než tři dekády, vydává k 30. výročí vydání svůj albový debut Neuropatolog v remasterované podobě na CD a LP.

Debustrol dali na debutu patřičnou studiovou podobu několika skladbám známým z dema Vyznání smrti, které vydali koncem 80. let minulého století, tedy ještě před tím, než jádro skupiny nastoupilo na tehdy povinnou základní vojenskou službu, a které jim obratem zajistilo kultovní status. Na Neuropatologovi je doplnili několika novinkami. „Většinu nových písní jsem vymyslel na vojně. Jen Pokrok jsme hráli s Melmusem už dřív. Úplně nejnovější skladba byla Krvavá práce, kterou jsme složili těsně před natáčením a byli jsme na ni patřičně hrdý,“ vzpomíná kytarista a motor Debustrolu Martin Kolinss.

Vznikla bezesporu jedna z nejzásadnějších tuzemských metalových desek vůbec, která se stala 16. nejprodávanějším albem roku 1991 v Československu. „To byl pro všechny šok. Neuropatolog se tenkrát dokonce umístil výš než deska mistra Karla Gotta… Ovšem ze slavnostního vyhlášení na Kavčích horách se pro nás stalo nejsilnějším zážitkem setkání s Karlem Krylem. Přiznal, že jsme byli jediná metalová kapela, kterou pouštěl na rádiu Svobodná Evropa, a udělal té desce dokonce takový recitál. Okamžitě jsme si padli do oka a strávili jsme spolu nezapomenutelný večer.“

Související odkazy:
www.debustrol.com
www.facebook.com/debustrol
www.instagram.com/debustrol_official
www.youtube.com/channel/UCkcU6dTFUfD2swngo3hSXGg


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 652

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *