RockShock

Internetový rockový magazin

Kultivovaný black metal v továrně na maso

Text: Obscure Promotion

Pro polské blackmetalisty MGŁA, jejichž hvězda již dávno opustila ‘zamglené‘ bažiny undergroundu a vystoupala až do pozic headlinování festivalů, je pro jejich důraz na výrazné kytarové melodie důležitý čistý zvuk. Bez něj by od sebe nebyly všechny instrumenty rozeznatelné. A to prostor pražské MeetFactory nabídne bez pochyb.

Mgła nehrají žádný extrém. Skladby jsou spíše poslechové. Přesto jsou naživo velmi chytlavé a silné. Ne náhodou. Poláci jsou perfekcionisté a hlídají si každý detail, atmosféru navíc umocňují promakanými světly doplněnými mlhou, takže se posluchači soustředí hlavně na poslech. Jejich hypnotický mgłack metal bortí bariéry mezi tábory fanoušků z různých scén, následují ho další a další kapely. Plíživé, pod kůži se zavrtávající melodie, tempo tak akorát a famózní bicí, které ve svém detailismu vše nejen povznášejí o stupeň nad ostatní kapely, ale nabízejí posluchači v hudbě Mgły i průvodcovskou ruku. Fanoušci se opět mohou těšit na precizní set, který konečně i v Praze plně nabídne desku Age Of Excuse, jíž na sebe Mgła poutají pozornost a nadále získávají celosvětový respekt.

Doprovod budou činit dva polské, rovněž blackmetalové spolky. Část členů MEDICO PESTE vypomáhá Mgłe naživo, a je tedy namístě, aby si sami zahráli. Ale zaslouženě. Poslední deska The Black Bile má vynikající zvuk, ale také plno silných momentů. Takhle má znít moderní blackmetalová kapela, co čerpá z francouzské scény. Druhými jsou pohřební tematikou fascinovaní MARTWA AURA. Kvintet z Poznaně adoruje melodie, a byť je jejich projev syrový, stále je kultivovaný.

17. 11. 2021 – Praha, MeetFactory
FB událost – www.facebook.com/events/1637523816445610
e-Ticket – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/346
Vstupenky dále také v sítích Ticketmaster a GoOut.

Související odkazy:
www.no-solace.com/mgla.html
www.facebook.com/medicopesteband
www.facebook.com/martwaaura


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 540

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *