RockShock

Internetový rockový magazin

MetalGate chystá české vydání dalšího dílu jedinečné knižní artové série Masterpieces

obal alba

Text: Václav Votruba

V roce 2020 se pražské nakladatelství MetalGate postaralo o české vydání skutečně pozoruhodného díla. Řeč je o Masterpieces 2018, artové knize, která mapovala nejlepší obaly metalových desek ze zmíněného roku. Vizuálně velmi poutavá publikace měla nadšenou odezvu jak u žánrových fanoušků, tak i milovníku výtvarného umění. Nyní se pro tuzemský trh připravuje pokračování – koncem roku vyjde Masterpieces 2019.

Těšit se můžete na stejný rozsah, jako tomu bylo v případě Masterpieces 2018, tedy na více než 140 stran. Kapitol či galerií napříč metalovými subžánry bude sedm. „Samozřejmostí pak je opět precizní sazba a tisk, křídový papír a formát A4, díky čemuž naplno vyniknou všechny barvy a nádherné detaily,“ říká Ondřej Šmejkal z nakladatelství MetalGate a dodává, že obaly, kterým je v knize věnována pozornost, spojuje mimořádná umělecká hodnota. „Jednoznačně je na co se dívat. Masterpieces je přesně typem knihy, od které se člověk těžko odtrhává. Kniha, která je balzámem pro oko i duši.“

Díky knize si čtenář naplno uvědomí, jak jsou obaly alb po všech stránkách důležitou součástí metalové estetiky. Že jsou to v mnoha případech nádherná umělecká díla, která povyšují zážitek z poslechu a zároveň dávají další důvod ke koupi fyzického nosiče.

Součástí publikace je samozřejmě i text, který jednotlivé kapitoly doprovází. A o čem kapitoly jsou? Hned na začátku se Masterpieces 2019 zaměřuje na ‘Nejlepší metalový obal roku‘, následuje ‘Mistr roku‘, ‘Nejvlivnější výtvarník roku‘, ‘Pocta roku‘, ‘Objev roku‘, ‘Boxset roku‘ a nakonec samotné jádro celé knihy – ‘100 výtvarníků na 100 deskách od 100 kapel‘. Jednotlivé kapitoly si blíže představíme v další tiskové zprávě, avšak zmínit můžeme alespoň některé interprety: DREAM THEATRE, MEGADETH, DEATH ANGEL, AMON AMARTH, AVANTASIA, BEAST IN BLACK, HATE, IN FLAMES, MUNICIPAL WASTE, ROTTING CHRIST, SWALLOW THE SUN či WITHIN TEMPTATION. Z uvedených příkladů vyplývá, že kniha opravu pokrývá celou řadu metalových subžánrů od extrémního metalu po melodický…

Knižní sérii Masterpieces vydává nakladatelství Heavy Music Artwork. České vydání vyjde pod taktovkou nakladatelství MetalGate v prosinci v brožovaném A4 formátu.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 552

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *