RockShock

Internetový rockový magazin

Na třetím albu objevují Between The Planets paralelní světy

obal alba

Text: Štěpánka Kubíčková

Parallel World – tak se jmenuje právě vydané album pražského projektu BETWEEN THE PLANETS, za nímž stojí producent a kytarista Martin ‘Spacosh‘ Peřina. Sám Spacosh se kromě hudby postaral i o všechny nástroje kromě bicích (ty nahrál jeho dlouholetý spoluhráč Filip Kittnar) a celé album taky mixoval. Mastering pak provedl věhlasný dánský zvukový inženýr Jacob Hansen (Vola, Katatonia, Evergrey…). Grafickou stránku alba měl na starosti osvědčený Gustavo Sazes. Album, které obsahuje 9 skladeb, vyšlo jak na klasickém CD, tak na kazetách. Dostupné je samozřejmě i na všech digitálních platformách.

Martin si na Parallel World přizval také několik hostů. Sam Vallen z australských Caligulaʼs Horse nahrál dvě sóla na kytaru, Martin Schuster (Martians, Mindwork, Face The Day) otextoval a nazpíval jediný kompletně zpívaný song Hungry Eyes, Karel Žďárský přispěl violoncellem, Barbora Lišková backing vokály a Václav Koldus jedním baskytarovým sólem.

„Každý z nás žije občas ve svých paralelních světech. Jsou to světy tvořené našimi představami, vizemi, sny, přáními, jsou omezené pouze naší myslí a tím, kam až si dovolíme se podívat. Existují nezávisle vedle naší reality, nejsou omezeny hmotou a všechno je v nich možné. Pro mě je jeden z paralelních světů i hudba. Je to také svět, který mám spojen s rozličným množstvím barev, což jsem se v rámci možností snažil nějak reflektovat i na novém albu, které není koncepční, ale dá se říci, že název Parallel World rámcově vytyčuje jeho celkový obsah. Co se týče hudební složky, nové album mi celkově přijde přehlednější a ucelenější, co se týká struktury jednotlivých songů. Bude to znít jako otřepaná fráze, ale v daný čas jsem ze sebe vykřesal opravdu maximum toho, kam jsem byl tento materiál schopen dostat jak hudebně, tak i po stránce produkční a zvukové mixáže. Každopádně o nějaký naprostý stylový odklon se nejedná, jsou to stále Between The Planets, ale vyzrálejší, řekl bych,“ dodává na adresu nového alba Spacosh.

V těchto dnech se Between The Planets také připravují na živá vystoupení, která by měla následovat po vydání alba.

Hudba Between The Planets spojuje ambient, elektronické podklady, art rock a djentem ovlivněný metalový groove a také např. časté postrockové prvky. Z původně sólo projektu kytaristy, skladatele, zvukového inženýra a producenta Martina ‘Spacoshe‘ Peřiny (Elbe, Martians ad.) se dostal i na koncertní pódia a už od roku 2015 patří mezi domácí jistoty, která se po druhém albu OfInner Sight (2017) podívala i na festival Brutal Assault a v červnu 2018 předskočila švédským Meshuggah na jejich pražském koncertu.

Související odkazy:
Celé album – www.youtube.com
Digitálně – www.betweentheplanets.hearnow.com
Bandcamp – www.betweentheplanets.bandcamp.com


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 554

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *