RockShock

Internetový rockový magazin

Tak jak? ptají se po deseti letech Covers For Lovers svých fanoušků

Text: ForFUN Agency
Foto: Roman Mareš

COVERS FOR LOVERS vydávají v těchto dnech singl s názvem Tak jak? Po temnější písni Rozmotávám, která vyšla na začátku letošního léta, se jedná o druhý a poslední počin věnovaný desetiletému výročí kapely. Oba singly jsou dle slov autora textů Aleše Uhlíře vzájemně koncepčně propojeny.

„V textu písně Rozmotávám se řeší celoživotní hledání sebe sama a odpovědi na otázky, spojené s touto cestou, pak nacházíme v aktuálním songu Tak jak?“ vysvětluje autor. Hudebně se kapela na své novince vrací ke svým začátkům. Melodický, přímočarý a svižný punk rock, koketující s prvky popu a rocku. Kapela Covers For Lovers se ve své historii nikdy nebála hudebních experimentů a ‘výletů‘ do diametrálně odlišných hudebních žánrů, ale na druhou stranu je nutné říci, že nejvěrohodněji působí právě ve ‘škatulce‘ melodického pop-punkrocku.

Novinka Tak jak? vznikala v průběhu podzimu 2020 v kapelním nahrávacím studiu ForFUN Records. „Protože se záznamem zvuku máme bohaté zkušenosti, rozhodli jsme se tentokrát vše pořešit vlastními silami,“ uvádí frontman kapely, autor hudby a hudební režisér Billie Joke. Kapela na rozdíl od předešlých singlů (Hvězda, Rozmotávám) nepřizvala ke spolupráci žádného producenta. Vše vznikalo čistě v kapelní režii (návrat k alternativní cestě DIY hudební produkce). Autorem povedeného lyric videa je bubeník Aleš.

Kluci mají za dobu svého působení vydaná dvě řadová alba, dvanáct singlů a devět videoklipů. Tak jak? je v pořadí třináctý singl. Stejně jako první video singl Nashledanou (2012), i Tak Jak? vyšel v pátek třináctého. „Na termíny vydání našich singlů a desek jsme od začátku trochu úchylní. Musí to být vždy nějaké zajímavé datum,“ vysvětluje Billie a dodává, že nový song je vlastně i poděkováním všem fanouškům za deset let podpory, bez které by kapela nebyla tam, kde je.

13. listopadu se měl konat i výroční koncert v pražském klubu Vagon. Jako speciální host byli domluveni němečtí punkrockeři Green Frog Feet. Vzhledem k mrzuté současné situaci šíření nemoci Covid-19 byla celá oslava deseti let kapely přesunuta na 18. března 2021.

Související odkazy:
www.facebook.com/covers4lovers
www.twitter.com/coversforlovers
www.instagram.com/covers4lovers
www.forfunagency.cz

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 158

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *