RockShock

Internetový rockový magazin

Menší náhradou za přesunutý Fryyfest se stane HakelFest 2020

Text: Jiří Olszar

Jak už jsme dříve avizovali, severočeský Fryyfest se s kompletním programem přesunul na příští rok (30.–31. 7. 2021); ovšem pořadatelé nelenili a díky postupnému uvolňování nabídnou fanouškům rocku a metalu alespoň menší náhradu v podobě festivalu HakelFest 2020. Ten se uskuteční v sobotu 19. 9. 2020 od 14.00 hod. v areálu firmy Hakel v Hradci Králové a na pódiu se představí celkem šest kapel různého rockového či metalového zaměření.

MIRO ŠMAJDA je znám nejen jako úspěšný účastník talentové soutěže SuperStar, ale i jako aktuální frontman populární skupiny Walda Gang či tvrdě hardcore/rockové formace TERRAPIE, se kterou se představí právě v Hradci Králové. Chybět nebudou ani klasické hity jako Hells Bells, Back In Black nebo Highway To Hell v podání kapely AC/CZ, což je patrně jeden z nejlepších tribute bandů australských AC/DC u nás. Svůj crossover metal pak naservírují RAIN, kteří letos maličko zaktualizovali sestavu a jsou zároveň pravidelnými účastníky Fryyfestu.

Další nesmrtelné hity zazní v podání MILANA SCHELINGERA, který odprezentuje jak klasické hardrockové pecky, tak i populární bubblegumy z dílny svého předčasně zesnulého bratra, zpěváka Jiřího Schelingera. I HAKELBAND staví tvorbu na klasických hardrockových kořenech, přestože se jedná o poměrně čerstvou kapelu. Svůj vznik datují k roku 2016 a zajímavostí je, že původně vystupovali jen na podnikových akcích. Místní rock/metalová sebranka VENDETTA je vlastně jakási multirevivalová formace, která představí hity takových legend, jako jsou AC/DC, Black Sabbath, Gotthard, Iron Maiden, Judas Priest, a mnoha dalších.

Kapacita areálu, respektive počet osob bude omezen, proto pořadatelé v těchto dnech spustili předprodej vstupenek na www.ticketmaster.cz. S nákupem vstupenek rozhodně neváhejte. Výtěžek z HakelFestu pak půjde na samotný Fryyfest, takže jeho návštěvou podpoříte hned dvě akce.

Související odkazy:
www.facebook.com/events/1516981891816023
www.mirosmajda.com
www.acdcrevival.cz
www.rainband.info
www.schelinger.cz
www.hakelband.cz
www.vendetta-rock.cz

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *