RockShock

Internetový rockový magazin

The Tap Tap – Nefňuka u vás doma

Text: Zdena Selingerová

Kapela THE TAP TAP v době koronavirové karantény rozjela projekt Nefňuka u vás doma. Jedná se o internetovou projekci záznamu divadelního představení Nefňuka z Nové scény Národního divadla. Fandové The Tap Tap si na www.jdem.cz/nanefnuku mohou koupit lístek, dostanou odkaz a 7. 5. 2020 od 19.00 hod. přivítají Nefňuku u nich doma, a podpoří tak svou oblíbenou kapelu v obtížných časech.

Nefňuka je příběh kluka, který, ačkoliv se narodil bez rukou a bez nohou, protože je chytrý, všechny trable překoná, najde životní lásku a stane se ředitelem vlastního cirkusu. Kromě veselého příběhu, který baví děti i dospělé, si diváci užijí skvělé písničky s hudbou Jardy Svobody a texty Jiřího Ornesta. Nebudou chybět ani velké loutky, které rozpohybují členové kapely svými elektrickými vozíky přímo na jevišti.

Samotný příběh je adaptací dětské ilustrované knihy Jesus Betz Freda Bernarda a Françoise Rocaye. Scénář napsal Jiří Ornest společně se svým synem Šimonem, který je kapelníkem The Tap Tap.

The Tap Tap je kapela složená převážně ze studentů a absolventů škol Jedličkova ústavu v Praze. V roce 1998 ji na Domově mládeže Tap založil Šimon Ornest původně jako zájmový kroužek. Dnes The Tap Tap koncertují po celé ČR i v zahraničí.

Související odkazy:
Lístky k zakoupení – www.jdem.cz/nanefnuku
FB profil kapely – www.facebook.com/thetaptap

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *