RockShock

Internetový rockový magazin

Cocotte Minute vás ve Vlčím hradu provedou temným lesem s vraždící Karkulkou

Text: Hana Bukáčková
Foto: archiv skupiny

„Svítá! Ty víš, proč mají hlad. Vítám tě na svůj temný hrad,” zpívají ve staronovém singlu Vlčí hrad COCOTTE MINUTE. Již čtvrtý klip ze stále aktuálního EP Veď mě! nás zavede do nejhlubšího lesa na Dobříšsko. Pohádku o Červené Karkulce s happy endem ale nečekejte.

Stojí za ní osvědčená autorská dvojice Zeller s Czendálem. „Vlčí hrad je jedna z nejsilnějších skladeb z Veď mě! a fanoušci si klip hodně žádali,” vysvětluje Czendál, proč padla volba zrovna na tento singl.

„Každý máme v sobě kus vlka a on chce ven,” nabízí vysvětlení významu písně Zeller. „A pokud jsou někde vlci, je jasné, že bez Karkulky a temného lesa by to nebyla ta správná party. Snad jen, že ta naše Karkulka je nějaká divná,” usmívá se Zeller při vysvětlování příběhu klipu.

‘Pohádkově’ laděný klip je dílem režiséra Jakuba ‘Mahdiese’ Mahdala, který stál i za kamerou. Natáčení bral jako výzvu. „Videoklip je postavený na příběhu Karkulky bloudící temným lesem, ve kterém řádí vrah. Hned v první chvilce jsem věděl, že kromě vraždícího vlka musí být v lese nevinná Karkulka s košíčkem a lucernou. Do videoklipu jsme obsadili kapelu, která se snaží utéci před zlem, a Zellera jsme usadili na trůn. Jestli se někomu podaří ho sesadit, se dozvíte v klipu.” S kapelou nespolupracoval poprvé. Společně už natočili vizuál k singlu Czeko a živák Shoř teď! Klipem lehce navazuje na středověký vizuál Králům koruny.

Netradiční nebylo jen zpracování ‘pohádky’, ale i způsob financování klipu. Peníze daroval skupině naprosto originálním způsobem recesistický fanoušek. Celou částku předal ve stokorunách v igelitové tašce ze supermarketu.

Kapela krom nového zářezu ve videografii šíří ‘CzekoVir’, který roznáší v rámci probíhajícího jarního turné opěvující patnáct let starý debut Czeko (28. 3. – Frýdek-Místek, 3. 4. – Litomyšl, 4. 4. – České Budějovice, 17. 4. – Jablonec nad Nisou, 18. 4. – Jaroměř, 24. 4. – Mariánské Lázně, 25. 4. – Litvínov). Tak dorazte a nechte se nakazit!

Související odkazy:
Web kapely – www.cocotteminute.org
Facebook kapely – www.facebook.com/CocotteMinuteBand
Instagram kapely – www.instagram.com/cocotteminute


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 756

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *