RockShock

Internetový rockový magazin

Mr. Big se vydávají na svou poslední tour a nevynechají ani Prahu

Text: Obscure Promotion

MR. BIG se vydávají na svou poslední tour. Členové kapely se rozhodli, že je čas svou kapitolu uzavřít poté, co jejich původní bubeník a spoluzakladatel kapely Pat Torpey prohrál v roce 2018 boj s Parkinsonovou chorobou. Tour s příznačným názvem The Big Finish se zastaví i v Praze.

Mr. Big – virtuózní pop-metaloví písničkáři. Zárodky pro vznik skupiny byly zasety, když v roce 1988 opustil sólovou kapelu Davida Lee Rotha výjimečný baskytarista Billy Sheehan, často nazývaný ‘baskytarový Eddie Van Halen‘. Krátce nato začal dávat dohromady novou sestavu složenou z bývalého kytaristy Racer X Paula Gilberta, bubeníka Pata Torpeyho a zpěváka Erica Martina, který v polovině 80. let vydal pár obskurních sólových desek. V roce 1989 už nově vzniklý kvartet uzavřel nahrávací smlouvu s Atlantic a ještě téhož roku vydal debut s eponymním názvem. Přestože album našlo vřelé přijetí mezi hudebníky, nepodařilo se mu přejít k mainstreamovému rockovému publiku v Americe; za oceánem v Japonsku však Mr. Big zaznamenali okamžitý úspěch.

Na druhém albu Lean Into It z roku 1991, které obsahovalo melodicko- psychedelickou rockovou skladbu Green Tinted Sixties Mind a dvojici balad, které se staly významnými singly – hitem číslo jedna To Be With You a hitem Top 20 Just Take My Heart –, si kvarteto značně rozšířilo obzory. A nyní se s těmito devadesátkovými hity, které si každý rád poslechne, zastaví i v pražském klubu ROXY.

07. 08. 2024 – Praha, ROXY

FB událost – www.facebook.com/events/777723284251356
Předprodej – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/693

Předprodej viz e-Ticket výše, dle místa konání dále v sítích GoOut a Ticketmaster.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 680

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *