RockShock

Internetový rockový magazin

Třetí ročník festivalu HellPdays opět společně s ČČK Frýdek-Místek. Letos zahrají Škwor, Queenie, Alkehol, Kreyson a další

Text: Miloš Zubr

HellPdays již snese označení ‘tradiční‘ festival a Český červený kříž Frýdek-Místek se stal tradičním partnerem, jehož úkolem není jen převzít výnosy festivalu, ale aktivně se podílí na přípravách a průběhu celého festivalového víkendu. Nejdůležitějším úkolem pro ČČK FM je však zdravotní asistence na samotném festivalu. Letos přibyl do výzbroje nový sanitní vůz s mobilní ošetřovnou přímo na ploše. Všichni se tedy mohou cítit bezpečně, i když si přejeme, aby toho nikdo nemusel využít.

Letošní ročník se soustředí na tahouny z Česka. Nemění se místo konání, tedy opět Frýdek-Místek, Na Příkopě (vedle stadionu TJ Slezan, haly Polárka a Obchodního centra Frýda), a to v termínu 7. a 8. června 2024. Místní vědí, že na stejném místě se koná o týden později Sweetsen fest.

ŠKWOR, headliner sobotního programu, patří už dlouhá léta na špičku české hard‘n‘heavy scény. HellPdays bude jejich prvním open air festivalem v letošní sezoně, a že jich zas tak moc nebude. O důvod více se na akci vypravit. Kapela dorazí na festival rovnou z posledního koncertu turné Sobě věrnej, takže festivalový setlist dozná, na rozdíl od toho loňského, určitých změn. A to je další z důvodů k návštěvě.

QUEENIE přijedou na HellPdays 2024 v ‘plné parádě‘ s pětasedmdesátiminutovým koncertem, včetně vybudování prémiové scény. Fanoušci hitů Queen v podání Queenie si rozhodně přijdou na své. Připomeňme jejich mnohočetné vyprodání O2 areny nebo jejich úspěch na oficiální narozeninové oslavě královny Alžběty II. Na festivalu jim připadla role headlinera pátečního (7. 6.) večera.

ALKEHOL již dlouhá léta neodmyslitelně patří do line-upů mnoha rockových a metalových festivalů. Kapela vedená nestorem české metalové scény Otou Herešem má na kontě již dvacítku albových zářezů, z nichž prakticky všechny jsou spíše více než méně textově orientovány směrem k alkoholu, a dokážou tak rozparádit prakticky jakýkoliv kotel pod pódiem. Dá se předpokládat, že nejinak tomu bude také na HellPdays.

KREYSON s frontmanem Láďou Křížkem je další ze stálic domácí scény. Jejich alba Anděl na útěku a Křižáci patří k tomu nejlepšímu, co se kdy na poli domácí metalové scény urodilo, a rovněž Láďova sólová tvorba za sebou zanechala na domácí scéně extra výraznou stopu. Kreyson také tradičně bodují u něžnější části publika.

100NA100 hrají na HellPdays již tradičně, protože jsou spoluorganizátory festivalu a jako místní kapela mají ve Frýdku-Místku poměrně dost fanoušků. Letos si navíc domácí kapela připravila pro své fanoušky speciální ohňovou show nejen s Démony, ale také s ohňostrojem. Je na co se těšit.

Ani letos nebudou na festivalu chybět zahraniční hosté. Pořadatelé totiž každý rok přivážejí na festival vždy i nějaké kapely, které nikdy na území kraje nehrály.

Z Itálie přijedou DERDIAN – powermetalová kapela se symfonickými prvky, která to umí pořádně rozjet. Nečekejte žádnou utahanou nudu. Kapelu založil v italské Lombardii roku 1998 kytarista a zpěvák Enrico ‘Henry‘ Pistolese, který je jediným původním členem dodnes. Derdian mají na svém kontě už 9 řadových desek. Momentálně poslední je z roku 2023 a určitě i z ní uslyšíte na HellPdays několik aktuálních kousků.

Polskou scénu na minulých dvou ročnících reprezentovala legendární kapela TSA. Letos její pozici zaujímají IRONBOUND, parta, která se ve své tvorbě nechává inspirovat hvězdnými Iron Maiden. Pořadatelé jsou přesvědčeni, že si jejich set užijete naplno.

Slovenskou scénu pak reprezentují LUNATIC GODS. Devítičlenné těleso pohybující se na pomezí death, doom a black metalu v letošním roce obsadí tradiční pozici ‘domácího‘ zástupce extrémní metalové scény, kterou v uplynulých ročnících reprezentovali Welicoruss a Purnama. V sestavě kapely zaujme také jméno známého bubeníka Martina Škaroupky.

NIAKARA, DE BILL HEADS, FORREST JUMP, METAL FACTORY, ALLNEVR, FÉNIX, JOKERS IV – to je výčet zástupců domácí rock/metalové scény, který slibuje nejen velkou porci zábavy a skvěle odehrané muziky, ale současně záruku toho, že po oba dva dny se po hudební stránce dostane na všechny.

Třešničkou na dortu pak bude skoro domácí kapela LEGENDY SE VRACÍ, která se jistě právem honosí titulem nejžádanější domácí party kapely a provede vás rockovou historií i současností.

Návštěvníky na HellPdays 2024 čekají také dnes již tradiční aukce. Pořadatelé opět nechají vyrobit řadu tematických předmětů s podpisy účinkujících kapel. Na ty se těší sběratelé, protože se jedná o originální, ojedinělé artefakty. V minulých ročnících měly aukce velice slušný ohlas a výtěžek tradičně putuje Oblastnímu spolku Českého červeného kříže ve Frýdku-Místku.

Vstupenky na festival je možné koupit v předprodeji na www.hellpdays.cz a na Ticketlive.cz. K dispozici jsou i VIP vstupenky. Jednodenní vstupenky jsou za 750 Kč, celofestivalové za 1100 Kč a VIP za 3500 Kč.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 4 / 5. Počet hlasů: 3

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1868

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *