RockShock

Internetový rockový magazin

Česká doommetalová scéna se rozrůstá o novou kapelu. Má jméno Ánni

Text: Václav Votruba

Syrová, tvrdá, zároveň něžná a melancholická metalová hudba. ÁNNI, tak se jmenuje nová českobudějovická kapela, za kterou stojí duo Neira a V.B.V. Ve čtvrtek 14. září zveřejnili svůj debutový singl Deliverance, jenž potěší především fanoušky atmosférického doom metalu.

„Letos na jaře jsem se přehraboval ve svém archivu starých nápadů a našel tam minimálně dvě skladby, u kterých jsem si říkal, že by byla škoda, kdyby zapadaly prachem. V tu chvíli jsem začal pomýšlet na zcela nový projekt, přičemž jsem se rozhodl oslovit Neiru, se kterou se znám dlouhé roky a případná spolupráce mě vždy lákala. K mé radosti jsme se rychle domluvili a pustili se do práce,“ uvádí autor hudby V.B.V., jenž jinak působí v kapele In The River a na kontě má hraní mimo jiné v Dark Angels či After Rain. „Od začátku zafungovala skvělá chemie a vše nabralo spád. Myslím, že nás to oba dost baví, Neira má ohromnou energii, která mě inspiruje a pohání dál. Je skvělá. Jsem přesvědčený, že před sebou máme životaschopnou a vzrušující záležitost,“ dodává.

Na singl Deliverance by měl ještě letos navázat další song, na kterém Ánni nyní pracují. Co se týká živého hraní, to nyní není prioritou, avšak do budoucna ho kapela nevylučuje. „Pokud by dorazila nějaká zajímavá nabídka, určitě bychom se o tom pobavili, ale ta svoboda, kdy se můžeme věnovat čistě tvorbě, má rozhodně své kouzlo. Každopádně jsem moc zvědavá, jak se budeme vyvíjet dál, co všechno budoucnost přinese,“ říká Neira, již mohou fanoušci znát z kapely Arthemion.

Singl Deliverance si můžete poslechnout na YouTube. 30. září by se pak měl objevit i na Spotify a dalších streamech.

Související odkazy:
www.facebook.com/annimetal
www.instagram.com/annimetal
www.youtube.com/@annimetal


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 981

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *