RockShock

Internetový rockový magazin

XIII. století vydalo ke 30. výročí svůj debut Amulet v remasterované podobě, rozšířený o bonusy

Text: Warner Music

Skupina XIII. STOLETÍ vydala ke 30. výročí vydání své debutové album Amulet v remasterované podobě a doplnila ho dobovými bonusy. Výroční vydání vychází na CD a LP s červeným vinylem.

Amulet je ve všem zcela zásadní album, začátek všeho. Vznikla kapela, tvořil se zvuk kapely, začala spolupráce s vydavatelstvím Monitor. Byli jsme čtyři kluci, co se dali dohromady a dostali příležitost natočit desku. Netušili jsme, co nás čeká a jaký význam bude i po letech tato deska mít. Rád vzpomínám na celé období jejího vzniku a dodnes je to mé nejoblíbenější album,“ vzpomíná Petr Štěpán, dvorní skladatel, textař a zpěvák XIII. století.

Výroční reedice vychází na CD rozšířená o bonusy. „V období vzniku desky Amulet vzniklo více skladeb, než kolik nakonec obsahovala. Nyní po 30 letech přišla příležitost některé z nich natočit ve studiu. Vybral jsem písně Jerusalem a Kainovo znamení. Věřím, že budou příjemným bonusem pro fanoušky,“ doplňuje Petr Štěpán.

Skupina XIII. století vznikla v roce 1991. Hraje kytarový gothic rock vycházející z původního odkazu gotické vlny a punku. Ve svém žánru patří k naší absolutní špičce s přesahem do zahraničí. Vyhledávané jsou její koncerty v Polsku, Německu, na Slovensku ad. Vystupuje na mezinárodních festivalech a přehlídkách. V roce 2013 byla skupina oceněna prestižní hudební cenou Břitva a byla uvedena do ‘Galerie legend‘. Vůdčí osobností je Petr Štěpán, skladatel, textař, básník a spisovatel.

Související odkazy:
www.xiiistoleti.com
www.facebook.com/profile.php?id=100032892832804


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 632

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *