RockShock

Internetový rockový magazin

Queenie odstartovali svou letní tour. Brno rozezněly největší hity Queen

Text: Lucky Monkey

Hudební skupina QUEENIE, jež svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele, odstartovala v Brně svou letní UNIVERSUM Tour ve velkém stylu. Jindy klidné nádvoří hradu Špilberk se proměnilo v koncertní stage obklopenou davem fanoušků, kteří si užili jedinečnou show. Další z řady koncertů letní tour proběhne již 13. července v Olomouci, následně bude turné pokračovat až do poloviny srpna se zastávkami po celé České republice.

Během vynucené koncertní pauzy skupina Queenie nezahálela a pečlivě připravovala svou letní UNIVERSUM Tour, kterou vyladila do posledního detailu včetně cateringu. První z koncertů letošního turné se odehrál 6. července na nádvoří hradu Špilberk, kde kapela vystupuje pravidelně. I tentokrát Špilberk rozezněly největší hity Queen jako Headlong, I Want To Break Free, We Are The Champions či Bohemian Rhapsody a spousta dalších.

Diváci nádvoří Špilberku zaplnili do posledního místa a koncert, který proběhl za dodržení všech protipandemických opatření, si náležitě užili. Bylo znát, že kultura mnohým z nich už opravdu chyběla.

Před samotným koncertem vystoupil speciální host, mistr magie Štěpán Šmíd. Proč právě magie? Jde o jeden z odkazů na skupinu Queen a Freddieho Mercuryho, který obdivoval nejrůznější umělce včetně kouzelníků. Štěpán Šmíd během svého vystoupení diváky navíc provedl historií skupiny Queen – každé z jeho kouzel se skupiny Queen nějakým způsobem týkalo, ať už odkazovalo k historickým milníkům kapely, nebo k jejím jednotlivým členům.

Po doslova magickém vystoupení pódium ovládli již samotní Queenie, kteří předvedli opravdovou show, což dokazují pochvalné komentáře na facebookové stránce kapely. „Pánové smekám. To, co jste dnes večer předvedli, je naprostá pecka. Díky za super zážitek,“ okomentoval koncert ještě ten den pan Jaroslav Procházka. Chválou nešetřili ani další fanoušci, ale také ti, kteří na koncert Queenie pravděpodobně zavítali úplně poprvé. Například Lucie Kulinová: „Nádhera. Byla jsem velice překvapená. Děkuji za ten zážitek!“

„Téměř rok jsme strávili bez hraní. Bez možnosti vystoupit před diváky a předvést jim svou show naživo. Šlo o nejdelší koncertní pauzu v naší kariéře, takovou mezeru mezi koncerty jsme neměli ani v úplných začátcích. Proto jsme před koncertem pociťovali lehkou nervozitu. Ale jakmile jsme vkročili na jeviště a pocítili energii z davu před sebou, vše z nás spadlo. Brněnský koncert jsme si nesmírně užili a už se nemůžeme dočkat dalších zastávek naší tour,“ neskrývá dojetí frontman skupiny Michael Kluch.

Komu brněnský koncert, kterým kapela zahájila svou letní UNIVERSUM Tour, utekl, může zkusit některou z dalších 12 zastávek. Tak je nepropásněte.

Kompletní harmonogram UNIVERSUM Tour:
13. 07. – Olomouc, Korunní pevnůstka
14. 07. – Ostrava, Amfiteátr Poruba
19. 07. – Loket, Amfiteátr Loket
21. 07. – Konopiště, Přírodní amfiteátr Konopiště
23. 07. – Praha, Křižíkova fontána – Výstaviště Praha
28. 07. – Liberec, centrální parkoviště u Home Credit Areny
30. 07. – Plzeň, Amfiteátr OC Plzeň Plaza
03. 08. – Boskovice, letní kino
05. 08. – Mikulov, Amfiteátr Pod Turoldem
10. 08. – České Budějovice, Letní kino Háječek
12. 08. – Ústí nad Labem, letní kino
14. 08. – Svojšice, Kulturní areál Svojšice

Vstupenky jsou v prodeji na portálech GoOut, SMSticket, Ticketmaster a Ticketportal.

Související odkazy:
www.queenie.cz
www.queenie.cz/tour
www.queenrelived.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 570

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *