RockShock

Internetový rockový magazin

United Islands Of Prague a Metronome Prague společně na Praha ZÁŘÍ

Text: 2 Media
Foto: archiv Metronome Prague

TATA BOJS, VENTOLIN, OHM SQUARE, PRAGO UNION, MONIKA NAČEVA… Příznivci skvělé muziky napříč žánry jásejte! Čeká vás vydatná dávka hudebních zážitků v mimořádné kvalitě a intenzitě. Oblíbené hudební festivaly Metronome Prague a United Islands Of Prague se zapojily do unikátního projektu Praha ZÁŘÍ, který od 8. do 28. 9. na Výstavišti v Praze-Holešovicích představí program sestavený společně všemi stěžejními pražskými festivaly. United Islands Of Prague se hned 8. 9. postarají o zahajovací koncert třítýdenního festivalu Praha ZÁŘÍ v podání výtečné kapely ZRNÍ, držitelů Ceny Anděl. Účast na festivalu si buď můžete zajistit akreditací na www.prahazari.cz, která je pro akce jako United Islands zdarma, nebo potom koupí vstupenky na PůlMetronome na
www.GoOut.cz, kdy pak držitelé stříbrné akreditace mají slevu 20 %.

United Islands Of Prague 2020
Víkendxa0 od 11. do 13. září bude na Výstavišti Praha patřit 17. ročníku United Islands Of Prague, který letos proběhne v ‘Deutsche Edition’. S unikátním konceptem přidat k United Islands Of Prague podtitul a přivézt do Prahy hudebníky z jedné země, naposledy z Británie, přišli organizátoři minulý rok a nápad sklidil mnoho pozitivních ohlasů. Letos se návštěvníci mohou těšit na mnoho talentovaných hudebníků ze sousedního Německa. Vystoupí kapela KYTES, disko/funková čtveřice JEREMIAS, jazzová kapela JIN JIM, soulový FERGE X FISHERMAN, indie zpěvák SHELTER BOY, česko-německý kabaret a ANTONIO LUCACIU & GÜNTER ‘BABY’ SOMMER.

„Jsme nadšení, že model dát United Islands podtitul se u návštěvníků chytil, letos jsme se proto rozhodli v něm pokračovat,” vysvětluje organizátor festivalu David Gaydečka návaznost na loňskou ‘British Edition’. „Díky spolupráci s německým velvyslanectvím, Česko-německým fondem budoucnosti, zastoupením Saska v Praze či Goethe Institutem přivezeme v září do Prahy to nejlepší ze současné německé hudební produkce,” dodává.

Německé instituce v České republice s radostí podpořily ‘Deutsche Edition’ letošního festivalu. United Islands s německými a českými kapelami a umělci je nejlepší příležitosti, jak oslavit dvě důležité události tohoto roku: 30 let od znovusjednocení Německa a právě probíhající předsednictví Německa v Radě Evropské unie. Současná korona pandemie potvrdila, že krize se nejlépe zvládnou společně.

Jako další se představí také čeští a slovenští interpreti. Mezi nimi hvězda českého hip-hopu skupina Prago Union, zpěvák TOMÁŠ KLUS, rocková kapela GENUINE JACKS ze Slovenska, bratislavské dreampopové uskupení TOLSTOYS, pražská indierocková skupina DALEKKO nebo slovenský trapový hudebník EDÚV SYN. Vstup na festival je již tradičně zdarma pro všechny návštěvníky.xa0xa0
Vícexa0 informacíxa0 naxa0 sociálníchxa0 sítíchxa0 axa0 webuxa0 festivalu www.unitedislands.cz.

Festival se koná za podpory Magistrátu hlavního města Prahy. Partneři festivalu jsou Moneta, Škoda Auto DigiLab, Lenovo a Volkswagen. Generálním mediálním partnerem akce je Česká televize. Dalšími mediálními partnery jsou Český rozhlas Jazz a Radio 1. Hlavními partnery česko-německé edice jsou Česko-německý fond budoucnosti Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Svobodný stát Sasko, Goethe Institut, Město Norimberk, Germany Travel a Rakouské kulturní fórum.

PůlMetronome 2020
Namísto jednoho festivalu si organizátoři připravili hned dva. PůlMetronome, originální verze původního festivalu Metronome Prague, představí na Výstavišti Praha od 17. do 19. září výjimečné tuzemské a slovenské hudebníky, pro které půjde o jednu z mála letošních příležitostí hrát pro živé publikum v rámci festivalu. Nejde tak pouze o oslavu hudební svobody, ale i podporu umělců. A line-up je opravdu nabitý: Tata Bojs, Ventolin (DJ set), Monika Načeva, Ohm Square, KAFKA BAND, KAPITÁN DEMO, 7KRÁT3, BAD KARMA BOY, DAVID POMAHAČ, FVLCRVM, HARD TO FAME, ZDIVOČELÍ KONĚ, TETRIS DJS, THE ATAVISTS… Ze Slovenska dorazí kapely LUVVER, PUDING PANI ELVISOVEJ, TORNADO LUE či ULTRAZVUK – VEC a TONO S.

Vstupenky na PůlMetronome budou v prodeji za 250 Kč / den, při nákupu jsou na výběr místa ve 3 zónách. Držitelé vstupenek na Metronome 2020 mohou na jeden ze tří dnů konání PůlMetronome jít zdarma, jako dárek od organizátorů festivalu. Návštěvníci festivalu však o klasický Metronome rozhodně nepřijdou, stále platí, že se na něj mohou těšit v roce 2021. Více informací na
www.pulmetronome.cz.

Festival se koná za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Nadace PPF. Partneři festivalu jsou ČEZ, Volkswagen, Škoda Auto DigiLab, Voix a Mattoni. Generálním mediálním partnerem akce je Česká televize. Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas a časopis Reflex. Dalšími mediálními partnery Radio Wave, Radio 1, Radio Kiss, Full Moon, Reportér, Rock & Pop, Forbes, Óčko, JCDecaux, RENGL.

Třítýdenní slavnost Praha ZÁŘÍ od 8. do 28. září promění Výstaviště v Praze-Holešovicích v prostor s několika multifunkčními scénami. Během dvaceti dnů se tady se svým programem vystřídají největší pražské festivaly Designblok, Febiofest, Letní Letná, Metronome Prague, Pražské jaro, Signal festival, United Islands Of Prague. Akce Praha ZÁŘÍ vzniká za podpory partnerů hlavního města Prahy a Výstaviště Praha s cílem podpořit umělce, dělat radost divákům a společně oslavit návrat kulturního a společenského života. Areál Výstaviště bude po celou dobu trvání Praha ZÁŘÍ rozdělen na několik oddělených sektorů a přizpůsoben aktuálním vládním nařízením, tak aby splňoval veškeré hygienické a kapacitní podmínky.

www.prahazari.cz

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *