RockShock

Internetový rockový magazin

Power 5 ohlašují novou desku a vyjíždějí na tour!

Text: Pavel Vaculík
Foto: archiv skupiny

Heavymetalová skupina POWER 5 oficiálně oznamuje novou desku, která vyjde v únoru 2021. V ten samý měsíc skupina oslaví 25 let činnosti a k tomuto výročí se bude deska vztahovat.

„My o nové desce veřejně mluvíme a na skladbách pracujeme již nějakou dobu. Ale až nyní je jasné, že vyjde v únoru 2021, tedy k 25 letům Power 5 na scéně. Máme již domluvené studio, harmonogram prací, pracuje se na grafice a obalu. Chceme také vytvořit nějaký ten videoklip,” říká zpěvák Olin Škrabal.

Stejně jako u předchozího alba Talisman, které vyšlo před 5 lety, chce skupina Power 5 využít crowdfundingovou kampaň na Startovači. „Nechceme z fanoušků tahat peníze za nesmyslné odměny, jako je třeba popovídání si s členem kapely za 500 Kč atd. Chceme být k fanouškům féroví a za vynaložené peníze každý dostane něco hodnotného. Startovačovou kampaň bereme hlavně jako předplatné na desku a merch vztahující se k ní.” Kampaň bude spuštěna v průběhu října.

Deska vyjde jako plnohodnotné CD, ale bude k dispozici i digitálně. „Fyzický CD nosič je stále důležitý a fanoušci ho od nás vyžadují. Ale uvědomujeme si, že spousta lidí dnes prostě nemá CD přehrávač a k poslechu hudby používá hlavně mobilní zařízení. Takže deska bude k dispozici také v digitální podobě.”

Ještě než se skupina Power 5 vydá do studia, čeká ji mini turné, které odstartovalo už v sobotu 29. 8. 2020 v rámci charitativního Rot Kart Festu v Rapotíně. „Zářijové turné mělo mít cca 10 zastávek, ale současná situace s covidem je taková, jaká je, a nejistota kolem pořádání koncertů přetrvává. Třeba jednu dohodnutou akci nám pořadatel zrušil předevčírem. Vzhledem k tomu, že od října budeme ve studiu, jsme nemohli do tour zařadit pozdější akce. Ale je možné, že ještě v září něco přibude,” vysvětluje Olin Škrabal.

Power 5 mini tour 2020:
11. 9., 20.00 hod. – Vsetín, Dolní náměstí – Valašské záření + NO NAME, ŽLUTÝ PES, DAN BÁRTA atd.

12. 9., 21.30 hod. – Martin (SK), Areál SIM – Yafura Fest 2020 + TITANIC, THE PANT, AHARD atd.

18. 9., 22.00 hod. – Jaroměř, MC Nároďák – Nároďák Power Fest + SEVEN, SALIERI, TINNITUS, DANGAR SIX

27. 9., 23.00 hod. – Valašské Klobouky, KD Klobučan

Související odkazy:
www.power5.cz
www.facebook.com/power5band

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *