RockShock

Internetový rockový magazin

Cocotte Minute headlinery osmihodinového Art Maratonu v Paláci Akropolis

Text: Hana Bukáčková
Foto: Tom Black

Již přes měsíc zavřené dveře Paláce Akropolis se v pátek 24. dubna opět na několik hodin otevřou. Přístupné budou však pouze umělcům, kteří se během osmi hodin vystřídají na jevištích velkého sálu a malé scény. Od 16 hodin až do půlnoci se v rámci události nazvané Art Maraton představí více jak dvacítka umělců, jejichž tvorbu budou diváci moci sledovat online z pohodlí a bezpečí svých domovů.

Oslovili jsme hudebníky, kteří v Paláci Akropolis již hráli a kteří jsou součástí její dramaturgie, a přidali jsme k nim sekci autorského čtení. Vznikne tak celek, který bude mít nečekané spojitosti. Osobně se těším na působivou rozmanitost, jež vznikne,” dodává ředitel Paláce Akropolis Petr Boháč.

Koncertní část bude věnována kapelám a hudebním projektům, mezi které patří COCOTTE MINUTE, KITTCHEN, BRATŘI, NEVER SOL, CLARINET FACTORY, BÁRA ZMEKOVÁ, MALÉ ZVÍŘE a MOONSPOTTER. Série koncertů bude prokládána autorským čtením, kdy se s diváky o svoji literární tvorbu podělí Kamila Hladká, Miřenka Čechová, Apolena Rychlíková, Barbora Baronová, Martina Malinová, Magdalena Šipka a Libuše Jarcovjaková. Po čas celého maratonu diváky provede kulturní redaktorka z Českého rozhlasu Vltava Veronika Štefanová. Koupí vstupenky skrze GoOut, které jsou k dispozici už nyní, sledující podpoří přítomné umělce, mezi které bude veškerý výtěžek rozdělen.

Mezi největší tahouny patří nu-metalová kapela Cocotte Minute. Bude zajímavé sledovat, jak pojme komorní atmosféru vyprázdněného Paláce Akropolis, která se jinak při každé návštěvě těchto prostor těší vyprodanému sálu. Tato vyhlášená klubová kapela kvůli současné situaci nestihla dokončit svoji tour s kultovním debutem CZEKO, který na podzim po patnácti letech oprášila.

Dalším vystupujícím bude čtyřčlenné hudební těleso Clarinet Factory kombinující několik hudebních žánrů přes klasiku, crossover, ethno, minimalismus až po elektroniku. V loňském roce slavilo 25 let na scéně a má za sebou například spolupráci s Bobbym McFerrinem. Energii skrze živé vysílání budou na diváky dále přenášet Bratři – proslulý projekt na tuzemské elektronické scéně, za kterým stojí sourozenci Ondřej a Jiří Veselí. Jejich pečlivě promyšlené sety v minulosti doprovázely zvučná jména hudebníků, jako jsou Jon Hopkins či Jan Blomquist. Pražské sourozenecké duo v letošním roce hostil prestižní nizozemský showcase festival Eurosonic či lublaňský MENT. Spolu s nimi se na slovinském festivalu představila i Sára Vondrášková alias Never Sol, která už několikrát oblažila svým zpěvem opřeným o zvuk analogových syntezátorů publikum Paláce Akropolis.

V žižkovském paláci lze na pódiu velmi často potkávat i Jakuba Königa, stojícího za několika úspěšnými hudebními projekty. Na Art Maratonu ho přivítáme hned dvakrát. Jednou maskovaného v projektu Kittchen, kde aktuálně vystupuje v tříčlenné sestavě za doprovodu Tomáše Neuwertha a Ondřeje Mikuly (Aid Kid), a podruhé ho uslyšíme v projektu Malé zvíře, jenž je kombinací literárního čtení, projekce a hudby. Jemným zpěvem či klavírní hrou oslní diváky skladatelka a multiinstrumentalistka Bára Zmeková pohybující se ve svých písních mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Skladby z čerstvě vydané desky Worship Warship představí na Art Maratonu hudební projekt Moonspotter, za kterým stojí audiovizuální umělec Petr Adamec. Nová deska se žánrově pohybuje mezi trip-hopem, metalem, d’n’b a ambientem a navazuje na Adamcovu předchozí tvorbu pod pseudonymem Subject Lost.

Online Art Maraton v Paláci Akropolis
24. 4. od 16.00 do 24.00 hod.

Související odkazy:
FB událost – www.facebook.com/events/881696018968047
Vstupenky – www.goout.net/cs/listky/art-maraton-palace-akropolis/mimg

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *