RockShock

Internetový rockový magazin

Einstürzende Neubauten představí novou desku příští rok v Praze

Text: Turner
Foto: archiv skupiny

O písně nejen z nového alba v živém podání nakonec čeští fanoušci kultovních EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN nepřijdou. Kapela potvrdila nový termín, a to na 14. května 2021 ve Foru Karlín. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketmaster a GoOut, již zakoupené zůstávají v platnosti.

Einstürzende Neubauten letos přicházejí se zcela novým studiovým albem Alles In Allem. Vyjde 15. května a obsahuje kolekci deseti písní. Společným tématem některých z nich je, mimo jiné, město Berlín, říká kapela v oficiálním prohlášení k novému CD, které si zároveň nadělila ke čtyřicátému výročí existence.

Jsme rádi, že se nám podařilo domluvit náhradní termín. Je to sice de facto za rok, ale v současné celosvětové situaci nebylo jednoduché nové termíny nalézt. Praha bude první koncertní zastávkou celého turné. Věřím, že tentokrát to již dopadne a potkáme se v květnu 2021 ve Foru Karlín,” říká promotérka Milena Palečková.

Kariéra Einstürzende Neubauten začala v roce 1980. Zakládající člen Blixa Bargeld byl požádán, aby vystoupil v berlínském Moon Clubu. Vymyslel si skupinu Einstürzende Neubauten, nabídku na koncert přijal a pozval pár přátel. Počátečními členy kapely se ukázali být muzikanti, kteří měli ten večer čas. Oficiální narození Einstürzende Neubauten je ale obecně spojeno s tímto koncertem. Nikdo tehdy nemohl předvídat, že téměř po čtyřech desetiletích bude tato formace stále tak produktivní a s velkou fanouškovskou základnou.

Svým debutovým albem Kollaps (1981) vyhlásili válku všem dosavadním způsobům poslechu hudby. Jejich novátorský a experimentální přístup ovlivnil celou řadu skupin a uměleckých žánrů od divadla přes výtvarné umění až po film. Za svou existenci vydali celkem 12 alb, na právě připravované novince slibují dosud neprobádané obzory svého vnímání hudby. V Praze, kam se více méně pravidelně vracejí, dorazí v sestavě: Blixa Bargeld, Alexander Hacke, NU Unruh, Jochen Arbeit a Rudi Moser.

Video Ten Grand Goldie – www.vimeo.com/402660719

Více informací naleznete na www.1015.cz a na www.neubauten.org.

Koncerty 10:15 Entertainment:

PATTI SMITH AND BAND – 21. července 2020 od 20.00 hod. – Praha, Forum Karlín
Cena vstupenek – 2500 Kč (sezení), 1550 Kč
Předprodej – Ticketmaster a GoOut

THE TOY DOLLS – 12. září 2020 – Praha, Divadlo Archa
Cena vstupenek – 770 Kč
Předprodej – Ticketmaster a GoOut

VAN DER GRAAF GENERATOR – 13. září 2020 od 20.00 hod. – Praha, Divadlo Archa
Cena vstupenek – 880 Kč (stání), 1200 Kč (sezení balkon)
Předprodej – GoOut

EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN – 14. května 2021 od 20.00 hod. – Praha, Forum Karlín
Cena vstupenek – 1500 Kč
Předprodej – Ticketmaster a GoOut

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 20

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *