RockShock

Internetový rockový magazin

Legendární Citron daroval roušky ostravským lékařům

Text: Pragokoncert
Foto: archiv Pragokoncertu

Ostravská rock/metalová legenda CITRON darovala desítky ručně šitých roušek Fakultní nemocnici Ostrava. Originální roušky s logem kapely našly své uplatnění na klinice plicních nemocí a tuberkulózy. Nejvíc potěšila přednostu kliniky MUDr. Bedřicha Porzera, který konstatoval, že bude roušku nosit i na motorce. O šití roušek se postarala Simona Durďáková z rádia Čas Rock.

Následně kapela na svém Facebooku vyzvala fanoušky, aby psali tipy, komu roušky darovat. Z mnoha nápadů se Citronu nejvíce zamlouvala právě Fakultní nemocnice Ostrava. „Bylo to spontánní. Kvůli operaci žlučníku jsem teď strávil několik dní právě v ostravské nemocnici a chtěl jsem, aby kapela alespoň trochu pomohla v situaci, kdy byl nedostatek ochranných pomůcek pro zdravotníky. Citron a Ostrava vždy patřili k sobě, a tak jsem rád, že roušky šly právě k ostravským lékařům a sestrám,” dodává kapelník Radim Pařízek a současně doufá, že originální černé Citron roušky alespoň trochu pomohly těm, kteří jsou tzv. v první linii.

Citron, podobně jako další české kapely, zasáhla koronavirová krize během jarního turné. Po dvou akcích musela být z důvodu vládních opatření koncertní šňůra přerušena. Následně kapela společně s pořádající agenturou Pragokoncert přesunula turné na podzim. „Doufáme, že do té doby se situace uklidní a my si budeme moci společně s fanoušky koncerty naplno užít a vše si náležitě vynahradíme. Přesunuli jsme turné s kompletní produkcí a nebude chybět ani host v podobě slovenské SYMFOBIE,” uzavírá Pařízek.

Citron v mezičase vyhlásili velkou jarní výzvu Best Citron Cover. Vyzývá tak nadšence, hudebníky, amatéry, fanoušky…, aby natočili vlastní verzi jakékoli skladby Citron. Z došlých videí vybere kapela osm finalistů a o vítězi pak rozhodnou fanoušci hlasováním. Vítěz vystoupí společně s Citronem na jednom z podzimních koncertů.

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 17

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *