RockShock

Internetový rockový magazin

Kapela Sarah & The Adams přichází po šesti letech s novou deskou Pověz mi

Text: Zdena Selingerová

xa0Kapela SARAH & THE ADAMS zformovaná okolo zpěvačky Šárky Adámkové, podle které má kapela své jméno, vydala poslední album Thank You v roce 2014. Nyní se po dlouhých šesti letech hlásí s novou studiovou nahrávkou Pověz mi.

Jde opět o autorské písně z pera samotné zpěvačky, která si stále drží svůj hudební směr, inspirovaný zvukem amerického folku a country, lehce se dotýkající i alternativy. Tentokrát bude album výhradně s texty v českém jazyce.

Po našich dvou deskách My Place a Thank You jsem cítila silnou potřebu nadechnout se a nabrat nový směr. Po nějaké době začala vznikat nová deska, která však žádala mnoho. Chtěla mluvit v mateřském jazyce, bez obalu,” přibližuje začátek práce na albu zpěvačka a dodává: „Během práce na desce jsem zažila sílu zrození života a stala se matkou. Nějaký čas jsem si chtěla užívat tuto roli naplno, proto se práce na desce nakonec rozložila do dvou let.”

Jako první singl byla z alba vybrána stejnojmenná skladba Pověz mi, kterou si stejně jako celé album můžete poslechnout na www.sarahandtheadams.cz.

Nyní, ještě více než dřív, cítím touhu své písničky sdílet s ostatními. V době, kdy si všichni procházíme nelehkou situací, hudba kolem nás utichla a my jsme se ponořili do klidu svých domovů. Začala jsem si více vážit zdravých mezilidských vztahů a například běžné kamarádské konverzace, byť zprostředkované virtuálně. A o tom vlastně celá deska je – o naslouchání, vztazích a nelehkých životních situacích, ale i o lásce a naději.”

Všichni asi nyní silněji cítíme křehkost světa, který jsme si vytvořili. Systému, na kterém jsme závislí, a nejvíce svojí vlastní. Proto má pro mě vždy cenu hledat v životě cesty, které nám dávají pocit vnitřní svobody, síly a nezávislosti. I to je důvod, proč jsme se rozhodli vydat desku nyní, i přes složité okolnosti, se kterými nikdo nepočítal. Desku vydáváme zatím pouze elektronicky, s co nejmenšími náklady na vydání, tak, aby byla co nejdostupnější všem.”

Produkce alba se ujal kytarista Michal Gregor spolu se Šárkou Adámkovou, k samotnému nahrávání si opět přizvali své kolegy z kapely. Těmi jsou Martin Novák – bicí, Rastislav Uhrík – kontrabas, basová kytara, Josef Štěpánek – pedal steel, lap steel kytara, mandola, terciová kytara. Jako speciálního hosta si pozvali jednu z nejuznávanějších osobností české jazzové scény Jaromíra Honzáka, který do několika písní nahrál basovou kytaru. O zvukovou stránku se postarali Kryštof Pobořil a Jan Jakubec. Grafický návrh a design zpracovala Věra Marešová.

Album obsahuje 11 skladeb a nahrávalo se v KC Labuť Říčany, studiu Martínek, Orm a Svárov. Album vyšlo 10. dubna na obvyklých digitálních platformách Spotify, Google Play, Applemusic, iTunes, Deezer, Tidal a dalších.

Více informací na:
www.sarahandtheadams.cz
www.youtube.com/user/theadamscz
www.facebook.com/sarahandtheadams
www.instagram.com/sarah_and_the_adams
www.open.spotify.com/artist/1MTbf9vxTEUUxZW6IWgHYf

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *