RockShock

Internetový rockový magazin

Pohoda se přesouvá na příští rok, letos se změní na Pohoda In The Air 2020

Text: 2 Media
Foto: archiv festivalu

Dvacátý čtvrtý ročník festivalu Pohoda se přesouvá na příští rok. Pohoda 2020 se tak v tradiční podobě neuskuteční, nahradí ji Pohoda In The Air. Naživo se na trenčínském letišti diváci potkají až 8.–10. července roku 2021. Všechny letošní vstupenky zůstávají v platnosti, pořadatelé však všem, kteří budou potřebovat, garantují vrácení celé částky.

Přesun Pohody na rok 2021 považují pořadatelé po konzultacích se špičkovými epidemiology za nevyhnutelný. Věří, že opatření se postupně začnou zmírňovat, určitě se ale nebudou týkat událostí s tak vysokou návštěvností, kterou festival Pohoda každoročně má. Díky každodennímu kontaktu se zahraničními kolegy už nyní vědí, že podobný vývoj se dá očekávat i v jiných zemích.

Před zveřejněním přesunu komunikovali s dalšími promotéry, agenty skupin, dodavateli, partnery i externími kolegy, společným jmenovatelem těchto debat bylo pochopení, vstřícnost a sounáležitost. I díky tomu mohou už nyní oznámit, že mnohá jména potvrzená na rok letošní budou s jistotou hrát i v roce 2021. Prvními znovu potvrzenými umělci jsou: THE LIBERTINES, METRONOMY, WOLF ALICE, ARCHIVE, BLACK MIDI, SHAME, KOKOROKO, MARINA SATTI & FONÉS, BLACK COUNTRY, NEW ROAD, BAZZOOKAS, WOOZE, PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS, CRACK CLOUD, ASMÂA HAMZAOUI & BNAT TIMBOUKTOU, PENGSHUI, SPACE LADY, MALOX, MURMAN TSULANDZE a TRUPA TRUPA. Velké díky patří umělcům, jejich agentům i manažerům. Další jména budou následovat již brzy, přidají se k nim i doposud nezveřejnění umělci, které začnou pořadatelé oznamovat už příští týden.

Přenos vstupenky / vrácení peněz / možnost darovat část sumy
Na stránce www.pohodafestival.sk byla zřízena sekce ‘Pohoda 20 → Pohoda 21’, ve které fanoušci najdou odpovědi na otázky k přesunu termínu festivalu spolu s informacemi o vstupenkách a třemi způsoby, jak s nimi naložit.

Přenesení vstupenek na příští rok je tou nejlepší možností, jak festival v těchto časech podpořit a zároveň mít s předstihem lístek na další rok. Možnost přenosu se týká všech typů vstupenek včetně parkování či ubytování. Vstupenky s věkovým omezením (Junior/Kids) koupené před 15. dubnem budou platit i v případě, že jejich držitel bude mít o rok víc. K přenosu nejsou potřeba žádné další kroky, vstupenky, které jejich držitelé nevrátí do 15. 10. 2020, budou automaticky považované za platné.

Pořadatelé také chápou, že v současné situaci bude nevyhnutelná i možnost vrácení plné částky za zakoupené vstupenky. Na webu www.pohodafestival.sk najdou návštěvníci v sekci ‘Shop’ a ‘Pohoda 20 → Pohoda 21’ formulář s instrukcemi na jeho vyplnění včetně informací jak postupovat v případě, že vstupenka byla zakoupena online, na festivalu nebo v jiném autorizovaném předprodeji. Požádat o vrácení jakéhokoliv typu lístku je možné do 15. 10. 2020.

Další alternativou, jak festivalu pomoci, je možnost darovat část sumy z ceny vstupenky na pokrytí už vynaložených nákladů spojených s přípravami letošního ročníku. Rozdíl mezi cenou a darem pošlou pořadatelé, podobně jako v případě plné refundace, nejpozději do 60 dnů spolu s dárkem z festivalového shopu včetně speciální edice věnované roku 2020.

Na stejném webu nadále pokračuje předprodej vstupenek na příští rok. Koupě permanentky je další způsob, jakým je možné podpořit přípravy přesunutého ročníku.

Pohoda In The Air
Během ‘pohodovského’ víkendu se pořadatelé rozhodli připravit akci Pohoda In The Air. Neumí si totiž představit, že by v termínu druhého červencového víkendu byli úplně bez kontaktu s návštěvníky, uměním a diskusemi. Charakter akce se pomalu konkretizuje, v plánu je zapojení trnavského letiště, různých aktivit, přenosů koncertů ale i archivních materiálů. Jeho podobu – ostatně jako každý rok – konzultují i s místní hygienickou stanicí a autoritami. Zachování opatření, která budou v té době platit, považují za samozřejmost.

Festival Pohoda
www.pohodafestival.sk
8.–10. července 2021 – Letiště Trenčín

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *