RockShock

Internetový rockový magazin

Nixon Lads vydávají novou desku Tonight In The Roadhouse

Text: Dayspeed Music

Nejlepší americká kapela ze Strakonic – NIXON LADS – představila třetí studiovou desku nazvanou Tonight In The Roadhouse, která nabízí 11 alternativně indierockových skladeb a vyšla v pátek 8. 9. 2023 na labelu Dayspeed Music.

Žánrově deska klasicky po nixonovsku osciluje od neotřelé ponurosti alternativních melodií přes klasické kytarové garážové riffy až k pomalejším melodickým hymnám s inspirací ve starých dobrých devadesátkách. Ústředním textovým tématem jsou příběhy zasazené do kontextů reálných událostí a míst všude po světě. Jsou to takové příběhy, které uslyšíte při toulkách po amerických motorestech, za pití levné filtrované kávy a domácího bourbonu – mladičký Mexičan utíká přes čáru do vytoužené Arizony vstříc nejisté budoucnosti, pamětník vzpomíná na nebohé rodiny, jež z kopce koukají na svá bombardovaná obydlí v malém anglickém městečku, běloruští demonstranti zakusují hořký chléb brutálního zacházení, na pensylvánských loukách 11. září tragicky přistane osobní letadlo a mladý pár ztratí svou lásku při požáru arizonské buše. Takové a mnohé další srdcervoucí příběhy posluchač ve své interpretaci může nalézt.

Deska vznikala ve spolupráci s Danielem Šubrtem (Megahit Lair Studio), který se na ní podílel producentsky, částečně i autorsky a rovněž se postaral o recording a mix. Pod masteringem je podepsán Michael Fossenkemper z newyorského Turtle Tone Studia.

Album Tonight In The Roadhouse vyšlo 8. září digitálně i fyzicky na CD s bookletem o mnoha stranách, do kterého přispělo svou grafikou 11 mladých umělců.

Kapela hraje v nezměněné čtyřčlenné sestavě: Štěpán Klučka (zpěv, kytara), Ondřej Potužník (baskytara), Vojtěch Kilián (kytara) a Václav Hodina (bicí).

Související odkazy:
www.facebook.com/nixonlads
www.instagram.com/nixonlads


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 950

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *