RockShock

Internetový rockový magazin

Hallelujah! Cohenova tvorba opět rozezní Česko. Show My Leonard Cohen připomene nejslavnější skladby známého hudebníka

Text: Soňa Hanušová

Kanadský hudebník Leonard Cohen navštívil Prahu celkem třikrát, naposledy v roce 2013. Letos, přesně deset let od jeho fenomenálního úspěchu, se do Česka vracejí jeho písně v podání show My Leonard Cohen. Zpěvák a klavírista STEWART DʼARRIETTA, který se svou kapelou vzdává poctu bluesové ikoně, vystoupí u nás vůbec poprvé. A to hned třikrát: 12. května v pražském Kongresovém centru, 13. května v brněnském SONO Centru a 14. května v ostravském Gongu.

Leonard Cohen, nezřídka přezdívaný kanadský Bob Dylan, začínal jako básník a spisovatel. Teprve v 60. letech 20. století se rozhodl věnovat hudbě. Proslavil se hned prvním albem Songs Of Leonard Cohen, které obsahuje i jeden z jeho největších hitů, píseň Suzanne. Od té doby vydal dalších 15 desek a koncertoval po celém světě včetně Česka. Při jeho posledním pražském koncertě v roce 2013 fanoušci zaplnili vysočanskou O2 arenu.

„Snad nejznámější písní Leonarda Cohena je uhrančivé Hallelujah z roku 1984. Do dnešních dní tuto skladbu převzalo přes 300 umělců, nejvíce ji ale proslavil snímek Shrek. Nejen tento, ale i řadu dalších největších Cohenových hitů mají jeho fanoušci letos možnost slyšet naživo díky show My Leonard Cohen,“ uvádí Květa Havelková ze společnosti JVS Group, pořadatele akce.

Energická show
Zpěvák a klavírista Stewart D’Arrietta má za sebou dlouhou kariéru interpreta, skladatele a hudebního režiséra. Nyní svůj život zasvětil tvorbě Leonarda Cohena, které svými vystoupeními skládá poctu. D’Arriettu doprovází živá kapela složená z vynikajících mezinárodních hudebníků.

Po vyprodaných koncertních sálech v Sydney a Edinburghu míří show My Leonard Cohen do Prahy, Brna a Ostravy. Čeští diváci tak na vlastní kůži poznají strhující energii, muzikálnost a bavičský talent Stewarta D’Arrietty, který ocenili například i kritici z Daily Telegraph. Nápadité klavírní aranže a D’Arriettovy výrazné vokály vytahují z písní bluesové ikony to nejlepší a dodávají jim nový náboj.

Na koncertech zazní největší hity Cohenovy kariéry jako Suzanne, Hallelujah či I’m Your Man a plno dalších. Česká zastávka v rámci evropské tour My Leonard Cohen proběhne 12., 13. a 14. května 2023 v Praze (Kongresové centrum), Brně (SONO Centrum) a Ostravě (Gong).

Vstupenky jsou již nyní v prodeji v síti Ticketportal.cz.

O JVS Group
Producentská a promotérská agentura, která již od roku 2000 baví své publikum a stala se jedním z největších středoevropských producentů v oblasti zábavy. JVS Group přiváží nejen velké koncerty, jako byla série koncertů Ennia Morriconeho, Hanse Zimmera, Mireille Mathieu nebo Kelly Family, ale soustředí se také na světové výstavy. V České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku prezentuje velkolepé výstavy velkých zahraničních produkcí: Tutanchamon, Titanic, Bodies, Mumie světa, Poklad Inků a také největší touringovou výstavu o pilotovaných letech do kosmu Cosmos Discovery, která je momentálně otevřena v Bratislavě.
www.jvsgroup.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 681

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *