RockShock

Internetový rockový magazin

Ferat oslaví na Basinfirefestu 35 let

Text: Obscure Promotion

Legendární plzeňský krvesaj FERAT v říjnu roku 2017 v Šeříkovce oslavil 30 let od svého vzniku. Šlo o unikátní vystoupení v kompletní historické sestavě a zároveň to byl první i poslední takovýto koncert. Tedy měl být. Až dodnes. Dle přísloví „Nikdy neříkej nikdy“ dosud jen teoretická myšlenka dostává reálné kontury, neb Ferat se minimálně ještě jednou na pódiu ukážou. Letos na Basinu!

Prosby fanoušků po skvělém vystoupení v Šeříkovce, že si ještě jednou přejí slyšet písně Feratu z 80. a 90. let, nebraly konce. Aneb povedená třicetiletá oslava tlukot společného srdce pětice nakopl tak, že ani po pěti letech neutichl, a podařilo se s kultovní heavy, později thrashmetalovou kapelou ještě na jedné rozlučce, respektive oslavě jejího života domluvit.

Na letošním Basinu tak pod plachtou Ferat pravděpodobně definitivně naposledy uvidíte společně hrát původního zpěváka Marcela Persyho Šamana, kytaristy Daniela Kroba a Radka Kroce, baskytaristu Romana Velinova a bubeníka Alana Reisicha. Těšte se, bude na co vzpomínat!

O kapele
Ferat je plzeňská metalová kapela, jejíž kořeny sahají až do roku 1985. Oficiálně vznikla v roce 1987 a nejprve hrála heavy metal, postupně však začala zrychlovat a přitvrzovat, až se dostala k thrash metalu, jehož technickou vyspělostí Ferat prosluli na kompilaci Ultrametal a debutové desce Rainhold. Ferat svou činnost ukončili v roce 1993.

Tři roky nato byla kapela obnovena a ještě zkoušela hrát groove/nu-metal pod vlivem kapel jako KoЯn nebo Sepultura (Roots období). Výsledkem byla deska Parapsychology (1999), spousta odehraných koncertů (festivaly a kluby i v zahraničí) a vítězství v celostátní soutěži, ale přesto Ferat v roce 2004 opět ukončili činnost.

V roce 2017 se členové Ferat sešli k příležitosti odehrání výročního koncertu ke 30. letům od založení, koncert se konal v Plzni v hale Šeříkovka. Po pěti letech se Ferat scházejí ještě jednou, aby při příležitosti 35. výročí kapely zavzpomínali na zlatá léta. Stane se na letošním Basinfirefestu.

Vstupenky – https://basin.cz/tickets

FB událost – www.facebook.com/events/672670189922570

Aktuálně potvrzené kapely: ANNISOKAY, BLIND GUARDIAN, COCOTTE MINUTE, DEATH TO ALL, DOG EAT DOG, EPICA, FERAT, FROG LEAP, GAIA MESIAH, GRAVE DIGGER, GUTALAX, HEILUNG, HENTAI CORPORATION, INFECTED RAIN, JINJER, MALIGNANT TUMOUR, MOONSPELL, OBSCURA, PRO-PAIN, ROLO TOMASSI, ROTTING CHRIST, SAXON, SODOM, STELL/\RIS, STEVEʼNʼSEAGULLS, SUICIDE SILENCE, SYMPHONY X, TUBLATANKA, VAN CANTO, VLTIMAS, WEDNESDAY 13, XIII. STOLETÍ


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 612

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *