RockShock

Internetový rockový magazin

Kapela UDG po vydávání nového alba Přístav vyráží na jarní turné, které vyvrcholí křtem ve Foru Karlín

Text: PResscode

UDG po pěti letech vydali nové řadové album s názvem Přístav, které obsahuje celkem dvanáct písní. K posledním třem singlům Parfémy, Plachty a Ještě jednou kapela přidala devět nových písní, a tím dokončila jejich novou kolekci. Singly, některé vůbec poprvé, budou mít fanoušci šanci slyšet na jarním turné, nesoucím název nového alba – Přístav tour 2022. Koncerty v rámci jarní šňůry se uskuteční v průběhu dubna a finální koncert proběhne v Praze ve Foru Karlín, kde proběhne i křest alba Přístav.

Koncertní turné bude probíhat v klubech. „V klubech jsme nehráli dva a půl roku, to je sakra dlouhá doba. Sakra dlouhá doba pro kapelu, která tam předtím strávila nepřetržitě skoro dvacet let… Naštěstí je to zpátky a je to hodně blízko,“ komentuje s radostí Petr Vrzák. Deska vznikala ve studiu Sun Music ve spolupráci s Michalem Šenbauerem. „Michala známe jako muzikanta a pořadatele festivalu Okoř se šťávou a zvolili jsme si jej zcela záměrně. Je to výjimečný člověk, který se ničím nestresuje, nikam se nehoní a vytváří ve studiu skvělou atmosféru. To je to, co jsme pro vznik nového alba hledali,“ říká k výběru studia zpěvák Petr Vrzák. Jedná se o šesté řadové album a vychází po pěti letech od posledního počinu Emotikon. „Písničky neumíme dělat jako na běžícím pásu, procházejí osobním i kapelním sítem. Podobně je to i s texty. Věci musí uzrát a musíme něco prožít, aby mohla vzniknout nová deska. Čím dál tím důležitější je pro nás autenticita při tvorbě i nahrávání,“ komentuje vznik desky kytarista Bohumil Němeček.

„Mít kapelu je splněný sen a určité prokletí zároveň. Pořád jsme na cestách, pořád odjíždíme a vracíme se, pořád jsme postrádáni a pořád postrádáme. Na těch nekonečných plavbách je mnoho svodů, kterým odoláváme nebo podléháme. Život s kapelou je život námořníků, krásný, ale také destruktivní pro osobnost člověka nebo pro život ve vztahu. Přístav je symbolem domova, kam se člověk vrací, ale také místo, ze kterého zase mizí na širé moře, které ho osudově přitahuje. To je téma, které se prolíná celým albem,“ vysvětluje bubeník Jugi.

Album Přístav vyšlo 3. prosince a UDG ho pokřtí 26. května v pražském Foru Karlín, kde se fanoušci mohou těšit na všechny staré pecky i nové písně z alba. „V Karlíně jsme měli oslavit 20. narozeniny kapely, ale kvůli pandemii se koncert třikrát přesouval. Alespoň spojíme dvě příjemné oslavy najednou. Narozky a křest nového alba. Bude to velký!“ láká na dvojitou oslavu baskytarista Pavel Vrzák. Kromě křtu alba ve Foru Karlín plánují UDG pokřtít nové album i v Chrudimi, Českých Budějovicích, Plzni, Liberci a Litomyšli v rámci jarního turné.

UDG – Přístav tour 2022:
01. 04. – Chrudim, R-Klub
02. 04. – České Budějovice, K2
08. 04. – Plzeň, KD Šeříkovka
09. 04. – Liberec, Warehouse
22. 04. – Litomyšl, MC Kotelna
26. 05. – Praha, Forum Karlín

Související odkazy:
www.udg.cz
www.facebook.com/events/259494851603773


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 561

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *