RockShock

Internetový rockový magazin

Kapela Jamaron si brousí zuby na Prahu. Na Občanské plovárně zahájí letošní sérii Prague Open Air

Text: Arts Marketing

Pro rockovou kapelu JAMARON to bude velký svátek. 28. května na Občanské plovárně zahájí letošní sérii Prague Open Air a zároveň tato formace složená ze sourozeneckého tria Dostálových a bubeníka Václava Hejdy odehraje svůj první samostatný pražský open air koncert. A také po loňském vyprodaném Lucerna Music Baru i ten největší. Kde jinde než v centru Prahy na Malé Straně s výhledem na Vltavu (a v případě deště i pod střechou) si užít nekompromisní muziku založenou na přímočarých melodiích, výrazném zpěvu frontwoman Marie, hutných kytarách a šlapajících bicích? Navíc se diváci mohou těšit, že vedle osvědčených skladeb ze tří desek zazní také nový, zatím nevydaný singl. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut, více informací na www.jamaron.cz nebo na webu www.pragueopenair.cz.

Jamaron do Prahy přijíždějí skvěle naladění z probíhajícího českého turné. „Kluby jsou naplněné a fanoušci nadšení,“ zdůrazňuje kytarista Ondřej Dostál. Navíc pak kapelu vedle pražského vystoupení čeká do září přes dalších čtyřicet koncertů po celé republice.

Zároveň členové připravují na léto další singl a pracují na rozvoji svého fan klubu na nově vzniklém Patreonu. „Takže třeba u pražského koncertu budou mít členové fan klubu Jamaronu možný přístup už na zvukovou zkoušku,“ doplňuje Ondřej Dostál. „Co se týká možné nové desky, rozhodli jsme se pokračovat cestou pravidelného vydávání singlů a posléze je zarámovat novým albem. A chystáme dvě překvapení, ale ta si zatím necháme pro sebe. Snad jenom dodáme, že možná bude větší teplo, než by kdo čekal. A možná, že by nás na pódiu mohly osmahnout i plameny,“ uzavírá Dostál.

Kapelu Jamaron (čti ‘džamaron‘) založili v roce 2013 sourozenci Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi, proto tedy ‘JaMarOn‘. Sourozenecké trio doplnili bubeník Václav Hejda a baskytarista Filip Karlík. Od svého vzniku vydala skupina demo EP V Obraze a tři studiová alba – Nahá, Doma a nejnovější Generace, které vyšlo v březnu 2022. Svůj zatím poslední singl a videoklip Smrt nás nerozdělí z února letošního roku kapela vydala jako poctu a vzpomínku na tragicky zesnulého baskytaristu Filipa Karlíka.

Videa:
www.youtube.com/watch?v=0EZIzZjOrWg
www.youtube.com/watch?v=2xgVo3ldrAQ
www.youtube.com/watch?v=lBegx9dpNng
www.youtube.com/watch?v=xjUFKYNLlF4


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 648

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *