RockShock

Internetový rockový magazin

Novozélandský warmetalový kult Diocletian poprvé v Ostravě

Text: Obscure Promotion

Po úspěšném vystoupení na vyprodaném čtvrtém ročníku Prague Death Mass se do Evropy vrací jeden z hlavních tahounů tohoto výjimečného blackmetalového festivalu – DIOCLETIAN z Nového Zélandu. Na části jejich nadcházejícího evropského turné je budou jako speciální hosté doprovázet tuzemští ALTARS ABLAZE.

Diocletian jsou bezpochyby jedním z nejkultovnějších black/death/warmetalových komand. Na jejich rané desky (Doom Cult, War Of All Against All, Gesundrian) přísahají hordy black-, death- a warmetalových elitářů po celém světě. Letos jim vychází nové album Inexorable Nexus, které podle prvních ukázek zní jako barbarská verze Angelcorpse na steroidech. Vzhledem k zemi původu kapely jsou jejich vystoupení v Evropě velmi vzácná a o to intenzivnější.

Altars Ablaze patří mezi nejvýraznější zástupce tuzemského death/black metalu. Se svým prvním albem – Life Desecration (vydaným v roce 2022 u Lavadome Productions) – dokážou svou nekompromisností a intenzitou směle konkurovat zavedeným jménům. Za kapelou stojí pětice ostřílených hudebníků, což dává celému projektu jasnou identitu a kvalitu, kterou oceňují nejen žánroví fanatici po celém světě.

V rámci tohoto turné se Diocletian a Altars Ablaze představí také v Ostravě (13. května – Barrák Music Club). Pokud vám loni uniklo vystoupení obou kapel na festivalu Prague Death Mass, máte druhou příležitost zažít tuto dvojitou brutální anihilaci, která se nebude již opakovat. Nesvatou dvojici doplní ještě STILLBORN z Polska – nutnost pro fanoušky nekompromisního blasfemického death/blacku na polský způsob.

Vstupenky – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/715

FB událost – www.facebook.com/events/1190957535621114


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1578

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *