RockShock

Internetový rockový magazin

Vyrazte s festivalem Blues Alive do Chicaga na prestižní Chicago Blues Festival i za historií a současností tohoto žánru

Text: Arts Marketing

Není úplně obvyklé, aby domácí hudební festivaly pořádaly tematické zájezdy do zahraničí. Mezinárodní přehlídka Blues Alive, která se koná každý rok v listopadu v Šumperku, ale letos nově nabízí možnost podívat se do Chicaga na Chicago Blues Festival, nejproslulejší akci tohoto žánru na světě. Navíc účastníci během sedmi dní od 3. do 11. června 2024 navštíví mnoho památných míst spojených s historií i současností blues, kterými je provedou dvě hlavní osobnosti tvůrčího týmu Blues Alive, dramaturg Ondřej Bezr a hudební agent Štěpán Suchochleb. Účastníci zájezdu tak poznají místa, na která by se sami nedostali (například sídlo významného vydavatelství Alligator Records), a uslyší historický výklad, který by jinde neslyšeli. A to vše navíc v malé skupince. Kompletní informace o zájezdu najdou zájemci zde, uzávěrka přihlášek je již 15. března.

Vedoucí zájezdu Štěpán Suchochleb na úvod říká: „Na místech, která navštívíme, je velká skupina lidí spíše překážkou, chceme působit nenápadně a splynout s prostředím. Navíc jsme bluesoví nadšenci a nehodláme pořádat masové zájezdy. Kapacita našeho výletu do Chicaga je tedy striktně omezena na 12 míst.“

Program sedmidenního pobytu bude převážně zaměřen na hledání historických stop blues i jeho žhavou současnost. Večery stráví účastníci ve žhavých centrech současného blues jako Rosaʼs Lounge, Kingston Mines nebo Buddy Guyʼs Legends.

Program cesty podrobně mapuje ostrou čtvrť South Side, kdysi nabitou zábavními podniky a kluby, kde se černoši po příchodu z Jihu usazovali a provozovali svoji hudbu. Účastníci navštíví místa slavných historických klubů jako Checkerboard Lounge, Theresaʼs Lounge, Pepperʼs Lounge, Smittyʼs Corner nebo 708 Club, ale také dnes nepříliš nápadný dům Muddyho Waterse, kterým prošli všichni muzikanti, kteří tehdy na bluesové scéně v Chicagu něco znamenali.

Účastníky zájezdu čeká návštěva sídla významného bluesového vydavatelství Alligator Records na severu Chicaga, které jim díky kontaktům vedení Blues Alive výjimečně otevře svoji zkušebnu a sklad, ale také návštěva sídla dalšího významného chicagského vydavatelství Delmark Records.

Samotný Chicago Blues Festival se koná čtyři dny v Millenium Parku v centru Chicaga: hlavní festivalová stage je v architektonicky zajímavém Jay Pritzker Pavilionu, kromě toho se v parku nacházejí další dvě festivalové stage.

Cena zahrnuje zpáteční letenku, ubytování se snídaní v kvalitním hotelu v centru Chicaga, kompletní pozemní dopravu v Chicagu, vstupy do hudebních klubů, komentované prohlídky a procházky zaměřené na blues, návštěvu sídla Alligator Records, návštěvu sídla Delmark Records, komentovanou návštěvu Chicago Blues Festivalu a především zasvěcený výklad a průvodcovské služby organizátorů Blues Alive, jednoho z nejlepších bluesových festivalů v Evropě.

Kompletní informace o zájezdu najdou zájemci zde: www.bluesalive.cz/tour-chicago-2024

Mezinárodní hudební festival Blues Alive, který je největší středoevropskou přehlídkou zaměřenou na blues a příbuzné žánry, letos proběhne od 14. do 16. listopadu opět v šumperském Domě kultury. Celkově program nabídne přes třicet účinkujících na třech pódiích a řadu dalších akcí po celém městě – jam sessions, tematické odpoledne, projekci filmu nebo poslechové pořady. Prvními potvrzenými jmény jsou například americký bubeník a kytarista, držitel Grammy a mnoha cen Blues Music Awards Cedric Burnside, americký bluesový písničkář, držitel řady Blues Music Awards a tří nominací na Grammy Eric Bibb, brilantní kytarista z Miami a ‘Bluesrockový umělec roku 2023‘ Albert Castiglia, významný americký zpěvák a rockový písničkář Chuck Prophet a řada dalších. Více informací a předprodej vstupenek na www.bluesalive.cz.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1231

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *