RockShock

Internetový rockový magazin

Behind The Door vstupují do třetí dekády s novým singlem a chystaným turné

Text: Ricardo Delfino

Jazz fusion formace BEHIND THE DOOR složená z hudebníků z předních českých stálic oslavila koncem roku etapu dvou desetiletí existence živou nahrávkou skladby Chebzí 9 ze studiové live session. Novým singlem Cross z téhož natáčení v pražských FirstFloor Studios Barrandov nastavují kurz do dalších let. Spolu s novinkou oznamují jarní a podzimní turné po České republice a Slovensku.

„Cross je o vnitřním konfliktu mysli a srdce, o neschopnosti učinit životní rozhodnutí. Původně banální dilema, zdali jít po proflámované noci jamovat do holešovického klubu Cross, či nejít, nakonec přerostlo do osobní roviny, vztahy nevyjímaje. Není-li člověk schopen říci A nebo B v tak triviální záležitosti, jak chce potom být v životě vnitřně šťastný a naplněný? Celá tato původně absurdní situace se nakonec přelila až v zoufalství, nespokojenost, vnitřní neklid a vyplynula z ní místy depresivní píseň s pracovním názvem Cross, který už potom zůstal,“ říká Ondřej Valenta, klávesista a autor skladby.

Mixu se zhostil hudebník Jakub Šindler, masteringu pak Miroslav Chyška, kytarista J.A.R. či Illustratosphere Dana Bárty.

Šestičlenná sestava z Frýdecko-Místecka spolu koncertuje od útlého mládí. Skupina tak působí dvacet let, i když jejím členů je lehce přes třicet. Během té doby se všichni uplatnili v kapelách jako Vltava, Čechomor, Slza či Bandjeez. I přes vytížené koncertní kalendáře spolu šestice tvoří a vystupuje.

Spolu s Klímkem (Vltava, Kamil Střihavka, Dara Rollins či Maxiband Jana Maxiána v pořadu Máme rádi Česko na FTV Prima) a autorem skladby klávesistou Ondřejem Valentou (Slza, Tereza Mašková, Petr Kolář) tvoří Behind The Door kytarista Radim Přidal (Point Of Few a další), bubeník Matěj Drabina (Bandjeez – dříve s Davidem Stypkou, nyní s Kateřinou Marií Tichou, Mario Šeparovič trio), baskytarista Lukáš Čunta (Čechomor) a flétnista Ladislav Muroň (Musica Balkanika, Cotatcha Orchestra).

Behind The Door vystoupí na jaře v Rychlebských horách v Tančírně v Račím údolí 3. března, v ostravském klubu Parník 5. března, v klubu Vrátnice v Rožnově pod Radhoštěm 6. března a nakonec v Praze v Radiocafé Vinohradská 12 v rámci pořadu Jazz Club stanice Český rozhlas Jazz 7. března. Na podzim je čeká dalších osm českých a jedna slovenská zastávka.

Klip vznikl za podpory OSA (Ochranný svaz autorský) a Statutárního města Frýdek-Místek.

Multilink Crosswww.songwhip.com/behindthedoor/cross-live

Koncerty jaro 2024:
03. 03. – Javorník (Rychlebské hory), Tančírna v Račím údolí
05. 03. – Ostrava, klub Parník
06. 03. – Rožnov pod Radhoštěm, klub Vrátnice
07. 03. – Praha, Radiocafé Vinohradská 12 (budova Českého rozhlasu)

Koncerty podzim 2024:
09. 10. – Hranice na Moravě, Divadlo Stará střelnice
10. 10. – Bratislava (SK), Pink Whale
11. 10. – Frýdek-Místek
12. 10. – Zábřeh na Moravě – festival Jazz In Hall
13. 10. – Brno, klub Alterna
24. 10. – Uherské Hradiště, klub Reduta
25. 10. – Kyjov, JazzKlub Kyjov
26. 10. – Vysoké Mýto – Bubenický festival Vysoké Mýto
27. 10. – Znojmo, GaP (Galerie a Prostor)

Související odkazy:
www.behindthedoor.cz
www.facebook.com/BTDOOR


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1300

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *